Permalink to Dinamo, crezi în tine!

marți, 28 noiembrie 2006, 7:59

Dinamo, crezi în tine!

Ovidiu Ioaniţoaia consideră că Vlad Munteanu e îndreptăţit să meargă pe mîna foştilor săi coechipieri În cunoştinţă de cauză după ce a întîlnit duminică pe Leverkusen, ex-dinamovistul Vlad Munteanu susţine că foştii săi coechipieri pot cîştiga, sau măcar nu pierde, […]

Permalink to Semne de dragoste

Semne de dragoste

Şefii lui Dinamo şi, vorbind aceeaşi limbă cu ei, Mircea Rednic se plîng de lipsa suporterilor, care n-au fost decît vreo 6.000, hai 7.000, la partida de campionat cu Ceahlăul. Rarefierea publicului ar putea fi explicată prin preţul biletelor, deşi [...]

luni, 27 noiembrie 2006, 7:43

Permalink to Un tînăr de 60 de ani

Un tînăr de 60 de ani

Ovidiu Ioaniţoaia consideră că ar trebui să ne schimbăm părerea despre antrenorul Viorel Hizo

Cînd Viorel Hizo a preluat pe FC Vaslui, formaţia galben-verde stătea rău. Cu doar 5 puncte după 9 etape, ocupa poziţia a 17-a, retrogradabilă. Deşi [...]

duminică, 26 noiembrie 2006, 7:45

Permalink to Numai oboseala?

Numai oboseala?

Ovidiu Ioaniţoaia observă că, deşi se consideră la capătul puterilor, Steaua şi Rapid au jucat mai bine finalurile de meci

Nu mai contenim să discutăm, ba şi să ne lamentăm, pe tema oboselii acumulate de „europenele” noastre. Steaua şi, într-o [...]

vineri, 24 noiembrie 2006, 9:00

Permalink to Punct ochit, punct lovit

Punct ochit, punct lovit

Aşadar, după 1-1 cu Dinamo Kiev, Steaua îşi va încheia cariera continentală în Cupa UEFA, din care motiv cei ce-au sperat s-o vadă continuînd în Champions League par oarecum nemulţumiţi. Ei ar fi vrut-o mai sus, cît mai sus. Numai [...]

miercuri, 22 noiembrie 2006, 7:21

Permalink to Majoritatea minoritară

Majoritatea minoritară

Ovidiu Ioaniţoaia constată că, deşi 10 echipe i-au cerut-o, CEx nici măcar n-a discutat ieri problema încheierii stagiunii

Cînd şeful Ligii a precizat, în urmă cu cîteva zile, că va propune Comitetului Executiv încheierea sezonului o dată cu etapa a [...]

duminică, 19 noiembrie 2006, 8:15

Permalink to Judecata lui Gigi Becali

Judecata lui Gigi Becali

Ovidiu Ioaniţoaia observă cum patronul Stelei nu se sfieşte să facă declaraţii care se bat cap în cap

Ca de obicei, patronul Stelei se găseşte în centrul atenţiei. Politicianul din el caută prim-planul, drept pentru care Gigi Becali e-n [...]

marți, 14 noiembrie 2006, 7:40

Permalink to Doi iepuri dintr-un foc

Doi iepuri dintr-un foc

Ovidiu Ioaniţoaia consideră că Poli Timişoara a cîştigat la Craiova graţie valorii superioare

Meciul dintre Universitatea şi Poli a fost unul oarecare. Numărîndu-se printre cele mai iubite echipe din provincie, amîndouă au luptat şi au vrut. N-au putut însă mai [...]

duminică, 12 noiembrie 2006, 6:28

Permalink to Dinamo contra Dinamo

Dinamo contra Dinamo

Ovidiu Ioaniţoaia consideră că şefii liderului greşesc cînd ameninţă că vor da milităria jos din pod

La numai 3 zile după primul eşec din campionat, Dinamo a pierdut şi în Cupă, deşi partida cu Pandurii s-a disputat chiar la Bucureşti. [...]

joi, 9 noiembrie 2006, 5:26

Permalink to Oameni, nu maşini

Oameni, nu maşini

Ovidiu Ioaniţoaia crede că patronii unor echipe greşesc cînd, una, două, se reped să-şi critice jucătorii

Deşi se întîmplă frecvent, nu-i de mirare că unii patroni se grăbesc să-şi atace jucătorii. Cum ei dau banii, fireşte că nu degeaba, căci [...]

miercuri, 8 noiembrie 2006, 5:36

Permalink to Chemaţi-i la ordine!

Chemaţi-i la ordine!

Ovidiu Ioaniţoaia e de părere că Marian Iancu şi, mai ales, Arpad Paszkany trebuie să plătească pentru afirmaţiile lor Un pui de scandal a precedat meciul de Cupă dintre Poli şi CFR, programat astăzi la Hunedoara. Clujul a aprins chibritul [...]

marți, 7 noiembrie 2006, 6:52

Permalink to Greşeala răsplătită

Greşeala răsplătită

Încheiat printr-o remiză albă, meciul cu Ceahlăul a dovedit că Steaua nu traversează o perioadă fericită. În măsura în care a prins o zi bună la Madrid, jucînd de la egal la egal cu un adversar faimos, ba şi dominîndu-l [...]

luni, 6 noiembrie 2006, 7:00

Permalink to Alt lider, acelaşi lider

Alt lider, acelaşi lider

Cel dintîi eşec roş-alb din acest sezon, 1-2 la Cluj, trebuie explicat nu doar prin replica adversarului, absolut admirabil în determinarea lui, ci şi prin propriile slăbiciuni. Mai ales ele au decis rezultatul. Acuzînd efortul depus în confruntarea de joi [...]

duminică, 5 noiembrie 2006, 7:31