Permalink to Între ciocan şi nicovală

joi, 28 decembrie 2006, 7:09

Între ciocan şi nicovală

Ovidiu Ioaniţoaia speră că 2007 nu va începe printr-o ceartă care să învrăjbească „naţionala” cu cluburile fruntaşe

Aşadar, pe 7 februarie 2007 se va disputa „amicalul” Italia-România, pentru ca Dinamo şi Steaua să inaugureze peste o săptămînă stagiunea internaţională. Prima […]

Permalink to Carlos înapoi?!

Carlos înapoi?!

Ovidiu Ioaniţoaia observă că Steaua riscă să-l plătească pe portarul portughez încă un an şi jumătate doar ca să facă tuşa

Aparent, situaţia lui Carlos e simplă. Deşi l-a cumpărat de la Boavista cu 550.000 de euro şi i-a făcut [...]

miercuri, 27 decembrie 2006, 6:36

Permalink to Arătatul pisicii

Arătatul pisicii

Ovidiu Ioaniţoaia despre varianta că, aducîndu-l pe Ionel Ganea, Copos ar urmări să scape de Răzvan Lucescu 

Vorbind despre venirea lui Ionel Ganea la Rapid, merită spus că, de regulă foarte calculat, ba chiar zgîrcit, George Copos şi-a deschis [...]

marți, 26 decembrie 2006, 9:56

Permalink to A meritat încrederea

A meritat încrederea

Ovidiu Ioaniţoaia subliniază că, spunînd nu Rapidului, Cătălin Munteanu a refuzat un salariu aproape dublu

Scriu iarăşi despre Cătălin Munteanu, dar numai pentru a preciza că revenirea acestuia la Dinamo a însemnat şi întoarcerea la un contract anual de 100.000 [...]

joi, 21 decembrie 2006, 6:20

Permalink to La loc comanda!

La loc comanda!

Ovidiu Ioaniţoaia apreciază că suporterii sînt cei care au decis rămînerea lui Cătălin Munteanu la Dinamo

Aşadar, FC Dinamo a revenit asupra unei mişcări pe care am amendat-o în editorialul de ieri. L-a chemat înapoi pe Cătălin Munteanu, despre care [...]

miercuri, 20 decembrie 2006, 7:44

Permalink to O mişcare greşită

O mişcare greşită

Ovidiu Ioaniţoaia se miră că, despărţindu-se de Ganea, Dinamo a renunţat şi la serviciile lui Cătălin Munteanu

Dinamo s-a despărţit marţi de Ionel Ganea şi de Cătălin Munteanu, deşi primul mai avea contract 6 luni, iar celălalt încă două sezoane şi [...]

marți, 19 decembrie 2006, 8:03

Permalink to Un pas înainte

Un pas înainte

Deşi n-ar fi trebuit, a trecut oarecum neobservat faptul că, în premieră pentru fotbalul românesc, suporterii unei echipe au devenit şi acţionari ai acesteia. S-a întîmplat deunăzi în Giuleşti, unde Jean Valvis a vîndut 197 de acţiuni ale FC Rapid [...]

luni, 18 decembrie 2006, 6:44

Permalink to A cincea întoarcere?

A cincea întoarcere?

Ovidiu Ioaniţoaia mărturiseşte că, dacă ar fi în locul lui Viorel Hizo, nu s-ar grăbi să revină în Giuleşti

Răzvan Lucescu a absentat de la întrunirea de marţi a Consiliului de Administraţie al Rapidului, dar Viorel Hizo a fost văzut [...]

miercuri, 13 decembrie 2006, 7:47

Permalink to Drum bun, Carlos!

Drum bun, Carlos!

Ovidiu Ioaniţoaia apreciază că lipsa de valoare şi viaţa boemă au determinat plecarea portughezului din Ghencea

Ca să-l aducă de la Boavista, Steaua a scos din buzunar 600.000 de euro, iar lui i-a oferit un contract pînă în vara lui [...]

marți, 12 decembrie 2006, 6:20

Permalink to Gata, să vină primăvara!

Gata, să vină primăvara!

Ovidiu Ioaniţoaia consideră că, deşi lupta pentru titlu pare încheiată, interesul în jurul campionatului se va menţine

Deoarece Dinamo s-a desprins la 13 puncte de Steaua şi la 16 de Rapid şi de CFR Cluj, titlul de campioană pare adjudecat. [...]

luni, 11 decembrie 2006, 8:30

Permalink to Răzvan, ultima şansă

Răzvan, ultima şansă

Ovidiu Ioaniţoaia crede că eliminarea din Cupa UEFA îl va determina pe antrenorul Rapidului să se retragă

Dinamo a cîştigat la Tîrgu Jiu, ba şi categoric, cu 3-0. După un început echilibrat, ardoarea formaţiei locale, altfel stimabilă, n-a mai ajuns, [...]

duminică, 10 decembrie 2006, 7:09

Permalink to Al doilea Ioan Becali

Al doilea Ioan Becali

Ovidiu Ioaniţoaia nu crede în zvonurile conform cărora fostul impresar s-ar pregăti să revină în fotbal

Circulă insistent două zvonuri privindu-l pe Ioan Becali. Că s-ar întoarce printre acţionarii lui FC Dinamo sau că ar prelua preşedinţia Naţionalului. Deşi se [...]

luni, 4 decembrie 2006, 7:33

Permalink to Obsesia arbitrajului

Obsesia arbitrajului

Ovidiu Ioaniţoaia crede că unele echipe ar trebui să renunţe la obiceiul de a-i scoate ţapi ispăşitori pe cavalerii fluierului

Nici cel mai pătimaş suporter timişorean n-ar trebui să conteste izbînda Stelei. Întrucît campioana a jucat mai bine, „cu măcar [...]

duminică, 3 decembrie 2006, 6:52