duminică, 25 februarie 2007, 7:00
Ovidiu Ioaniţoaia consideră că, deşi au obiective complet diferite, Steaua şi Argeşul sînt la fel presate de timp
După ce cîteva case de pariuri au scos din program meciul de la Piteşti, pe onsiderentul că patronul Argeşului e şi sponsor […]

Ovidiu Ioaniţoaia crede că Răducioiu nu poate da vina pe altcineva pentru eventuala lui despărţire de Dinamo
Revenirea lui Florin Răducioiu, prezentat de Dinamo pe 21 decembrie 2006 drept managerul sportiv al clubului, a stîrnit un val de simpatie, ba [...]
miercuri, 21 februarie 2007, 6:54

Ovidiu Ioaniţoaia subliniază că Dinamo va juca mîine seară nu doar pentru ea, ci şi pentru întreg fotbalul românesc
Într-un interviu din Evenimentul Zilei, Mircea Lucescu aprecia că “nu merităm încă 3 echipe în Ligă”, discuţia referindu-se la Champions League. [...]
marți, 20 februarie 2007, 8:30

Ovidiu Ioaniţoaia consideră că fotbalul românesc mai are mult pînă să devină ceea ce unii se amăgesc c-ar fi
Ne-am pus mari nădejdi în primăvara europeană, ca să constatăm acum, după ce Dinamo a pierdut la Lisabona şi Steaua în [...]
vineri, 16 februarie 2007, 5:42

Ovidiu Ioaniţoaia e de părere că, deşi va întîlni un adversar redutabil, Steaua îşi poate continua cursa în UEFA
Cu gîndul la Steaua, am urmărit atent joi noaptea, pe Boom Sport, duelul dintre FC Sevilla şi Betis, prima manşă din [...]
vineri, 2 februarie 2007, 6:14

E o părere mai largă, nu doar a lui Rednic, că Dinamo n-ar trebui să-şi facă griji din pricină că, pînă la „amicalul” de aseară cu Rio Maior, a înscris un singur gol în cele 4 meciuri jucate în Portugalia. [...]
joi, 1 februarie 2007, 7:10

Ovidiu Ioaniţoaia a aflat de ce mijlocaşul lui Eintracht Frankfurt nu intră în vederile lui Piţurcă Miercuri seara, cînd nemţii vor disputa un “amical” cu elveţienii, nu-i exclus să debuteze ca internaţional şi Albert Streit. După ce l-a urmărit în [...]
miercuri, 31 ianuarie 2007, 7:43

Ovidiu Ioaniţoaia crede că fotbalului nostru i-ar prinde bine ca, după Răducioiu, să se întoarcă şi Craioveanu
După ce Florin Răducioiu a preluat deunăzi funcţia de manager sportiv la Dinamo, există posibilitatea să se întoarcă în fotbalul românesc şi Gică [...]
joi, 25 ianuarie 2007, 8:32

Ovidiu Ioaniţoaia crede că a venit momentul ca echipele noastre să nu mai fie tratate ca nişte grupuri de excursionişti
Dinamo a fost de nerecunoscut în prima partidă de verificare disputată în Portugalia, la Guimaraes. A cedat cu 1-0 în [...]
marți, 23 ianuarie 2007, 7:24

Ovidiu Ioaniţoaia e de părere că medicul şi preparatorul fizic ai Stelei n-ar trebui schimbaţi
Pe www.stelişti.ro, suporterii roş-albaştri cer demiterea doctorului Radu Paligora şi a preparatorului fizic Fernando Hippoliti, cărora le reproşează foarte desele accidentări din lotul campioanei. Socotind [...]
luni, 22 ianuarie 2007, 7:54

Ovidiu Ioaniţoaia crede că, dacă va apărea o ofertă tentantă pentru portarul Coman, Copos nu va ezita s-o accepte
Lui Copos i s-a dus buhul că-i zgîrcit, dar lucrurile nu prea mai stau aşa. Şi dacă a fost mînă strînsă, [...]
vineri, 5 ianuarie 2007, 6:02

Ovidiu Ioaniţoaia observă că, spre deosebire de alţi investitori, Adrian Porumboiu nu urmăreşte nici un interes
Adrian Porumboiu a fost arbitru FIFA, iar acum finanţează pe FC Vaslui. Fie că o recunoaşte, fie că nu, lucrurile stau exact aşa: fără [...]
joi, 4 ianuarie 2007, 7:05

Ovidiu Ioaniţoaia crede că fotbalistului român numărul 1 al anului 2006 nu-i va fi uşor să se impună în Anglia
Marţi seara, am urmărit pe Telesport meciul de Premiership dintre Aston Villa şi Chelsea, la care au asistat, tradiţionala precizie [...]
miercuri, 3 ianuarie 2007, 5:30