duminică, 18 martie 2007, 5:20
Faţă de veleităţile Rapidului, e inadmisibil cum s-a comportat sîmbătă la Vaslui. A avut jocul în mînă, 1-0 din minutul 61 şi om în plus din 63, dar n-a ştiut să ţină de rezultat. Întîlnirea s-a sfîrşit 1-1, iar Rapidul […]

Cu surprinderea pe care o vor fi împărtăşit şi suporterii roş-albi, aflu că întrunirea de vineri a acţionarilor din Ştefan cel Mare a degenerat într-un tămbălău de proporţii. Nu numai că investitorii s-au răţoit unii la alţii precum precupeţele din [...]
marți, 13 martie 2007, 8:37

Steaua a rămas datoare şi la Constanţa, unde a terminat 1-1 cu Farul. Cum, referindu-ne la competiţiile interne, n-a mai învins în deplasare din 10 septembrie 2006 (1-0 la Piteşti), iar acasă din 2 decembrie (3-1 cu Timişoara), e clar [...]
luni, 12 martie 2007, 8:39

Ovidiu Ioaniţoaia a constatat că unii medici nu sînt foarte convinşi că fundaşul Romei va putea juca la Rotterdam Nu vom şti dacă Piţurcă l-ar fi chemat sau nu la lot pe Dorinel Munteanu pentru partida cu Olanda. Asta deoarece [...]
duminică, 11 martie 2007, 7:18

Ovidiu Ioaniţoaia consideră că, în perspectiva Ligii Campionilor, Dinamo ar trebui să-şi întărească echipa
Aşadar, Dinamo a susţinut miercuri un „amical” la Giurgiu, unde a învins cu 4-0 şi a făcut o baie de mulţime. Toată puştimea oraşului s-a [...]
vineri, 9 martie 2007, 7:48

Ovidiu Ioaniţoaia consideră că Piţurcă nu l-a atacat pe Elton şi comentează retragerea lui Artimon de la Poli
Avem noi un talent de a face valuri din te miri ce, iar ultimul exemplu se leagă de faptul că Piţurcă ar [...]
miercuri, 7 martie 2007, 6:57

Ovidiu Ioaniţoaia despre un duel în care mînjii Timişoarei nu s-au speriat nici de forţa, nici de faima dinamoviştilorScriam ieri, înaintea startului partidei, că Marian Iancu n-a avut dreptate să trimită împotriva lui Dinamo, în semn de protest faţă de [...]
luni, 5 martie 2007, 6:03

Ovidiu Ioaniţoaia se referă la meciul Craiova – Rapid, la protestul lui Marian Iancu şi la întîlnirea lui Mutu cu impresarii
În ciuda unei posesii a balonului net superioare şi a numeroaselor ocazii de a marca, Rapidul a terminat 0-0 [...]
duminică, 4 martie 2007, 6:13

Ovidiu Ioaniţoaia apreciază că, în ciuda calificării din Cupă, Steaua continuă să rămînă datoare faţă de suporteri
La capătul unui meci cu adevărat frumos, plin de conţinut şi de suspans, Steaua s-a calificat în semifinalele Cupei după loviturile de departajare,dar [...]
vineri, 2 martie 2007, 5:11

Ovidiu Ioaniţoaia consideră că Rapid s-a calificat pe merit în Cupă şi explică de ce n-a fost pedepsit Corpodean
În „sferturile” Cupei, Rapid a bătut Argeşul abia în prelungiri, numai că, după cum s-a desfăşurat întîlnirea de miercuri, desemnarea învingătorului [...]
joi, 1 martie 2007, 6:09

Ovidiu Ioaniţoaia consideră că, dacă Steaua nu-şi va reveni imediat, antrenorul se va retrage sau va fi demis
Dacă tensiunea de la Dinamo, la care m-am referit ieri, nu are justificări, cea din Ghencea se explică. Eliminată din 16-imile Cupei [...]
miercuri, 28 februarie 2007, 8:00

Ovidiu Ioaniţoaia e tentat să afirme că, exceptîndu-l pe Lobonţ, liderul Ligii I n-a făcut cele mai fericite transferuri Întrucît s-a distanţat la 15 puncte de Steaua şi la 16 de Rapid, FC Dinamo pare să fi scăpat în campioană. [...]
marți, 27 februarie 2007, 6:38

Ovidiu Ioaniţoaia opinează că golul valabil anulat lui Victoraş Iacob nu scuză evoluţia palidă a Stelei de la Oradea
Despre partida Stelei cu UTA, încheiată la Oradea printr-o remiză albă, ar fi atîtea de comentat, dar mă voi limita la [...]
luni, 26 februarie 2007, 7:48