Permalink to Cine va plăti, domnule Copos?

luni, 23 aprilie 2007, 4:41

Cine va plăti, domnule Copos?

Aşadar, Dinamo a învins pe Rapid în Giuleşti cu 4-1, demonstrînd astfel, după ce bătuse Steaua în Ghencea, că e cea mai bună echipă din campionat. Pe merit, lider autoritar, cu o grămadă de puncte avans. A deschis scorul foarte […]

Permalink to Dan şi Fane

Dan şi Fane

Deşi a scos numai un punct acasă, Craiova se poate felicita că n-a pierdut meciul cu Urziceni. După aspectul întîlnirii, ialomiţenii lui Dan Petrescu, mai organizaţi, mai muncitori şi mai periculoşi, meritau să cîştige. În plus, asistentul Eduard Dumitrescu l-a [...]

duminică, 22 aprilie 2007, 2:46

Permalink to Olăroiu, variantele 1 şi 2

Olăroiu, variantele 1 şi 2

Ovidiu Ioaniţoaia e de părere că, la situaţia creată în Ghencea, 9 antrenori din 10 ar fi bătut în retragere 

La întrebarea cine e Olăroiu se poate răspunde în două feluri. E tehnicianul care a obţinut cele mai răsunătoare performanţe din istoria [...]

joi, 19 aprilie 2007, 2:47

Permalink to Ultimul meci?

Ultimul meci?

După evoluţii şi clasări dezamăgitoare în campionat, Poli Timişoara şi Steaua au încercat aseară să se scoată în Cupă, fiecare dintre ele visînd să prindă finala. Miza salvării unui întreg sezon într-un singur meci şi-a pus pecetea asupra prestaţiei lor [...]

joi, 19 aprilie 2007, 12:17

Permalink to Arbitrii străini, cînd şi de ce?!

Arbitrii străini, cînd şi de ce?!

Hotărîrea CCA ca derbyul dintre Rapid şi Dinamo să fie condus de o brigadă românească a produs iritare în Ştefan cel Mare, furnizînd o dovadă în plus că fotbalului nostru îi trebuie puţin ca să ia foc. Că se aprinde [...]

marți, 17 aprilie 2007, 5:45

Permalink to CFR în avantaj

CFR în avantaj

Circulă insistent varianta că, deşi la 5 puncte de Rapid şi la 8 de Steaua, CFR Cluj n-ar fi în pole-position pentru ocuparea locului 2. Pasămite, deoarece va întîlni acasă formaţiile bucureştene amintite, iar asta i-ar complica existenţa, în ideea [...]

luni, 16 aprilie 2007, 5:55

Permalink to Steaua în derivă

Steaua în derivă

Unii vor strîmba din nas, dar apreciez că Steaua a pierdut meciul de la Bistriţa înainte de a-l fi cîştigat Gloria. Deşi a avut o posesie dublă a balonului şi o grămadă de ocazii, pe care Iacob, Badea şi Paraschiv [...]

duminică, 15 aprilie 2007, 1:46

Permalink to Iar fără spectatori!

Iar fără spectatori!

Ovidiu Ioaniţoaia nu-i încîntat de reînchiderea porţilor unor stadioane, dar apreciază măsura ca fiind justificată

În absenţa lui Mircea Sandu, trimis personal al preşedintelui UEFA la partida de Liga Campionilor dintre Liverpool şi PSV Eindhoven, Comitetul de Urgenţă al FRF [...]

joi, 12 aprilie 2007, 2:59

Permalink to De ruşine, nu de frică

De ruşine, nu de frică

Ovidiu Ioaniţoaia consideră că stewarzii ar trebui să ia locul jandarmilor în ceea ce priveşte asigurarea ordinii pe stadioane

Întrucît am lipsit cîteva zile din ţară, n-am urmărit meciurile din etapa a 25-a şi deci nici pe cel dintre Steaua [...]

miercuri, 11 aprilie 2007, 4:27

Permalink to De ce pleacă Răzvan

De ce pleacă Răzvan

Înfrîngerea de duminică l-a mîhnit pe George Copos, dar şi, fireşte, pe suporterii giuleşteni. Fiecare le-a reproşat ceva echipei şi, chiar înaintea jucătorilor, lui Răzvan Lucescu. Acestuia i s-a imputat o oarecare timiditate în abordarea derbyului, uneori şi teamă, observaţie [...]

miercuri, 4 aprilie 2007, 5:35

Permalink to Nu trageţi în Coman!

Nu trageţi în Coman!

Rapid-Steaua a fost un meci de calitate, dens şi plăcut, pe care Steaua l-a cîştigat cu noroc. Însuşi Gigi Becali a recunoscut-o. Implicit, Rapidul nu merita să-l piardă, numai că succesul în fotbal, am menţionat şi ieri, nu se obţine [...]

luni, 2 aprilie 2007, 5:20

Permalink to Unde e cuplul N&D?!

Unde e cuplul N&D?!

Cînd am lăudat Vasluiul, unii au ridicat din umeri, apreciind că mă grăbesc. Deşi formaţia moldavă, revigorată de Viorel Hizo, reuşise 11 partide fără înfrîngere, aceiaşi vorbeau doar despre o conjunctură favorabilă, avertizînd că balonul de săpun se va sparge [...]

duminică, 1 aprilie 2007, 8:45

Permalink to Cine greşeşte la Craiova?

Cine greşeşte la Craiova?

Nu-i bine că Ştefan Stoica îşi felicită elevii cînd Craiova pierde, aşa cum a făcut după recentul 1-2 cu Gloria Bistriţa. Ca să crească frumos, copiii trebuie sărutaţi în somn şi lăudaţi în lipsă. Întorcîndu-ne la fotbal, un eşec,fie el [...]

miercuri, 21 martie 2007, 6:30