miercuri, 30 mai 2007, 3:17
… e de părere că plecarea lui Răzvan Lucescu se va întoarce asupra lui George Copos ca un bumerang
Pe lîngă că înmuiase tonul de la un timp, lăudînd mai des şi criticînd mai rar, George Copos şi-a închipuit că […]

… consideră că FRF trebuie să interzică orice contact între echipe şi brigăzile de arbitri
Poli are dreptate cînd reclamă că Augustus Constantin n-a sancţionat faultul lui Buga asupra portarului Pantilimon în faza premergătoare golului 2 al Rapidului. „La 0-1, [...]
luni, 28 mai 2007, 3:27

N-am să insist asupra finalei Cupei. Şi dacă admitem că Augustus Constantin a greşit în faza premergătoare golului 2, eşecul violet tot nu poate fi pus pe seama arbitrului. Superioară, formaţia giuleşteană a învins pe merit. Valoarea şi plusul ei [...]
duminică, 27 mai 2007, 6:10

… ţine cu Milan în finala de diseară, dar recunoaşte că se teme de insistenţa lui Liverpool
Trebuie să te joci cu focul ca să cutezi, optînd între Milan şi Liverpool, un pronostic pentru azi. A făcut-o însă Pele, care [...]
marți, 22 mai 2007, 6:34

… atrage atenţia că e păcat să ai o echipă ca Oltchim, dar nu şi o sală pe măsura valorii cîştigătoarei C2
Spre lauda lor şi spre admiraţia noastră, fetele de la Oltchim au cucerit Cupa Cupelor. Deşi nu-i cea [...]
luni, 21 mai 2007, 3:26

Steaua a bătut Pandurii dintr-un 11 metri contestat. Arbitrul a procedat însă corect, căci Mîndrean i-a luat piciorul lui Cristocea în careu. E drept, plonjînd ca în bazin, stelistul a amplificat căderea, dar faultul s-a văzut. Că l-a provocat imprudenţa [...]
duminică, 20 mai 2007, 3:44

… salută întoarcerea stranierilor, dar se întreabă unde sînt noile talente
Transmit textul de faţă din Giurgiu, unde particip la sărbătorirea unui număr de ani de la absolvirea liceului. Mă refer la Colegiul „Ion Maiorescu”, şcoală venerabilă care, datînd din [...]
vineri, 18 mai 2007, 6:54

… observă că ruptura dintre patronul Stelei şi suporterii echipei roş-albastre se măreşte
Sigur că, din postura de patron, Gigi Becali e autorizat să se amestece în transferurile Stelei. Deoarece aşa-i pretutindeni, la fel s-ar cuveni să fie şi la [...]
joi, 17 mai 2007, 5:30

… observă că, dincolo de cusururile lui, campionatul nostru constituie o rampă de lansare
Destui sînt cei care, comentînd fotbalul mioritic, se grăbesc să strîmbe din nas. Îi impută că e aşa şi pe dincolo, că nu are nivel, nici [...]
miercuri, 16 mai 2007, 5:40

…constată că Federaţia şi Liga au puncte de vedere diferite în privinţa arbitrilor de la finala Cupei
După cum se ştie, finala Cupei României 2007, pentru care s-au calificat Poli Timişoara şi Rapid, se va juca pe 26 mai în [...]
marți, 15 mai 2007, 5:01

A trecut oarecum neobservat, şi n-ar fi trebuit, faptul că o serie de arbitri tineri, unii chiar foarte tineri, au primit recent botezul focului în Liga 1. Printre ei, alături de Aurel Bogaciu (Bucureşti), Ştefan Erdei (Oradea) şi Adrian Comănescu [...]
luni, 14 mai 2007, 4:48

… constată că, după 1-1 acasă cu Argeşul, Ceahlăul are şanse minime să evite retrogradarea
Dacă a hotărît campioana şi, aproape sigur, ocupanta locului 2, Liga mai trebuie să rezolve o ultimă problemă: cine va însoţi pe Naţional, pe Jiul [...]
duminică, 13 mai 2007, 5:17

… despre plecarea lui Răzvan Lucescu de la Rapid şi despre eventuala venire a lui Dorinel Munteanu
Pe măsură ce stagiunea se apropie de sfîrşit, caruselul antrenorilor prinde viteză. Unii tehnicieni sînt daţi afară, iar alţii se pregătesc să [...]
vineri, 11 mai 2007, 6:53