marți, 4 septembrie 2007, 6:45
Analizat marţi de CCA, Sebastian Colţescu urmează să fie retrogradat din lotul A pînă la încheierea sezonului. Implicit, şi scos de pe lista FIFA. Cum craioveanului de 30 de ani i se prevedea un viitor frumos, e regretabil că acesta va […]

Ovidiu Ioaniţoaia e de părere că antrenorul Unirii Urziceni a avut o contribuţie deosebită la obţinerea izbînzii în faţa Stelei
Despre o echipă care cîştigă în minutul 90 se poate spune că a avut şi noroc. Aici s-ar încadra şi [...]
luni, 3 septembrie 2007, 5:29

Ovidiu Ioaniţoaia consideră că adevărata problemă a lui Dinamo e atitudinea echipei, nu numele antrenorului
După ce a ratat calificarea în grupele C1, de care s-a găsit la doar 45 de minute distanţă, Dinamo a pierdut şi al doilea meci [...]
duminică, 2 septembrie 2007, 5:52

crede că antrenorul Stelei a procedat bine cînd n-a pus la suflet atacurile lansate contra lui de patron
Hagi nu e un orator de clasă. Nici nu-i treaba lui, care a fost un jucător uriaş şi încearcă să devină un [...]
vineri, 31 august 2007, 4:39

Ovidiu Ioaniţoaia e de părere că, deşi a greşit foarte grav, inadmisibil, Ganea nu merită să iasă din fotbal ca un proscris
Greu de precizat dacă Ganea chiar l-a lovit pe Săpunaru ori fundaşul rapidist, cunoscînd că timişoreanul primise deja [...]
luni, 27 august 2007, 5:23

Ovidiu Ioaniţoaia consideră că, atîta vreme cît nu va avea un antrenor adevărat, Universitatea va trăi periculos
Mititelu proclama înaintea sezonului că Universitatea va lupta pentru titlu sau măcar pentru o cupă europeană. Iată însă că după 5 partide, dintre [...]
duminică, 26 august 2007, 5:03

Ovidiu Ioaniţoaia apreciază că e momentul ca Gigi Becali să înceteze cu atacurile la adresa lui Hagi
Deşi a continuat să tragă în Hagi, Gigi Becali a redus intensitatea tirului. A început să şi nuanţeze. După ce a pretins că [...]
vineri, 24 august 2007, 5:54

Ovidiu Ioaniţoaia observă că, deşi Liga a II-a se reia mîine, echipele nu ştiu ce bani vor lua din televizarea meciurilor
De sîmbătă, o dată cu reluarea eşalonului secund, vom avea şi mai multe meciuri pe micul ecran după ce [...]
joi, 23 august 2007, 4:44

Ovidiu Ioaniţoaia crede că Piţurcă n-a greşit optînd pentru Constanţa şi observă că Pădureanu mai încearcă o şmecherie
Amicalul” cu Turcia se joacă astăzi în Capitală deoarece, programînd meciul oficial cu Olanda la Constanţa, FRF a căutat să-i ofere publicului [...]
marți, 21 august 2007, 6:07

Recunosc că m-am numărat printre ziariştii care au preţuit contribuţia lui Gigi Becali la revigorarea Stelei. Mai cred şi azi că, în afara sprijinului material al magnatului din Pipera, gruparea roş-albastră n-ar fi rămas o forţă în fotbalul intern şi [...]
luni, 20 august 2007, 5:32

Ovidiu Ioaniţoaia se referă la momentul greu traversat de Rică Neaga şi la ascensiunea formaţiei lui Dan Petrescu
Cum scriu înaintea meciului CFR – Steaua, nu ştiu dacă Neaga a jucat sau nu aseară la Cluj. Dincolo de asta, stelistul [...]
duminică, 19 august 2007, 4:56

La capătul confruntării de pe “Olimpico”, un suporter lazial ar fi putut pretinde că echipa sa de suflet trebuia să cîştige. Pentru că ea a avut o posesie superioară a balonului, a pus mai des presiune şi a ratat mai [...]
miercuri, 15 august 2007, 1:30

În urma intervenţiei federale din această vară, una în forţă, am aşteptat ca arbitrajul din Liga 1 să dea mai puţine bătăi de cap. Să nu mai fie motiv de nesfîrşite discuţii, reclamaţii şi suspiciuni. Iată însă că, deşi FRF [...]
luni, 13 august 2007, 6:03