Permalink to Vină comună

marți, 4 septembrie 2007, 6:45

Vină comună

Analizat marţi de CCA, Sebastian Colţescu urmează să fie retrogradat din lotul A pînă la încheierea sezonului. Implicit, şi scos de pe lista FIFA. Cum craioveanului de 30 de ani i se prevedea un viitor frumos, e regretabil că acesta va […]

Permalink to Felicitări lui Dan Petrescu

Felicitări lui Dan Petrescu

Ovidiu Ioaniţoaia e de părere că antrenorul Unirii Urziceni a avut o contribuţie deosebită la obţinerea izbînzii în faţa Stelei

Despre o echipă care cîştigă în minutul 90 se poate spune că a avut şi noroc. Aici s-ar încadra şi [...]

luni, 3 septembrie 2007, 5:29

Permalink to Campioana captivă

Campioana captivă

Ovidiu Ioaniţoaia consideră că adevărata problemă a lui Dinamo e atitudinea echipei, nu numele antrenorului

După ce a ratat calificarea în grupele C1, de care s-a găsit la doar 45 de minute distanţă, Dinamo a pierdut şi al doilea meci [...]

duminică, 2 septembrie 2007, 5:52

Permalink to Hagi merge mai departe

Hagi merge mai departe

crede că antrenorul Stelei a procedat bine cînd n-a pus la suflet atacurile lansate contra lui de patron

Hagi nu e un orator de clasă. Nici nu-i treaba lui, care a fost un jucător uriaş şi încearcă să devină un [...]

vineri, 31 august 2007, 4:39

Permalink to Doar clemenţă

Doar clemenţă

Ovidiu Ioaniţoaia e de părere că, deşi a greşit foarte grav, inadmisibil, Ganea nu merită să iasă din fotbal ca un proscris

Greu de precizat dacă Ganea chiar l-a lovit pe Săpunaru ori fundaşul rapidist, cunoscînd că timişoreanul primise deja [...]

luni, 27 august 2007, 5:23

Permalink to Craiova în picaj

Craiova în picaj

Ovidiu Ioaniţoaia consideră că, atîta vreme cît nu va avea un antrenor adevărat, Universitatea va trăi periculos

Mititelu proclama înaintea sezonului că Universitatea va lupta pentru titlu sau măcar pentru o cupă europeană. Iată însă că după 5 partide, dintre [...]

duminică, 26 august 2007, 5:03

Permalink to Sst, faceţi linişte!

Sst, faceţi linişte!

Ovidiu Ioaniţoaia apreciază că e momentul ca Gigi Becali să înceteze cu atacurile la adresa lui Hagi

Deşi a continuat să tragă în Hagi, Gigi Becali a redus intensitatea tirului. A început să şi nuanţeze. După ce a pretins că [...]

vineri, 24 august 2007, 5:54

Permalink to Nişte oameni ocupaţi

Nişte oameni ocupaţi

Ovidiu Ioaniţoaia observă că, deşi Liga a II-a se reia mîine, echipele nu ştiu ce bani vor lua din televizarea meciurilor

De sîmbătă, o dată cu reluarea eşalonului secund, vom avea şi mai multe meciuri pe micul ecran după ce [...]

joi, 23 august 2007, 4:44

Permalink to Opriţi-l pe “Lord”!

Opriţi-l pe “Lord”!

Ovidiu Ioaniţoaia crede că Piţurcă n-a greşit optînd pentru Constanţa şi observă că Pădureanu mai încearcă o şmecherie

Amicalul” cu Turcia se joacă astăzi în Capitală deoarece, programînd meciul oficial cu Olanda la Constanţa, FRF a căutat să-i ofere publicului [...]

marți, 21 august 2007, 6:07

Permalink to Steaua în pericol!

Steaua în pericol!

Recunosc că m-am numărat printre ziariştii care au preţuit contribuţia lui Gigi Becali la revigorarea Stelei. Mai cred şi azi că, în afara sprijinului material al magnatului din Pipera, gruparea roş-albastră n-ar fi rămas o forţă în fotbalul intern şi [...]

luni, 20 august 2007, 5:32

Permalink to Invitaţie la răbdare

Invitaţie la răbdare

Ovidiu Ioaniţoaia se referă la momentul greu traversat de Rică Neaga şi la ascensiunea formaţiei lui Dan Petrescu

Cum scriu înaintea meciului CFR – Steaua, nu ştiu dacă Neaga a jucat sau nu aseară la Cluj. Dincolo de asta, stelistul [...]

duminică, 19 august 2007, 4:56

Permalink to Mai aproape ca oricînd

Mai aproape ca oricînd

La capătul confruntării de pe “Olimpico”, un suporter lazial ar fi putut pretinde că echipa sa de suflet trebuia să cîştige. Pentru că ea a avut o posesie superioară a balonului, a pus mai des presiune şi a ratat mai [...]

miercuri, 15 august 2007, 1:30

Permalink to Din lac în puţ

Din lac în puţ

În urma intervenţiei federale din această vară, una în forţă, am aşteptat ca arbitrajul din Liga 1 să dea mai puţine bătăi de cap. Să nu mai fie motiv de nesfîrşite discuţii, reclamaţii şi suspiciuni. Iată însă că, deşi FRF [...]

luni, 13 august 2007, 6:03