duminică, 12 august 2007, 5:03
…consideră că prima condiţie pentru ca Dinamo să treacă de Lazio e să nu se sperie de adversar
Deşi Rednic continuă să caute cea mai bună formulă de atac, Dinamo a cîştigat clar la Piatra-Neamţ, fără emoţii. Şi acceptînd că […]

Deşi a dominat clar partida cu Bistriţa, ba a şi condus cu 1-0 şi cu 2-1, Rapid a scăpat victoria la potou. În minutul 89, veteranul Coroian a înscris un gol de antologie, graţie căruia Gloria a plecat pentru întîia [...]
marți, 7 august 2007, 4:57

… crede că, dacă Pleşan va juca bine la Steaua, Dinamo va regreta că a fost de acord cu transferul
Aproape că s-a uitat de frumuseţea meciului CFR – Poli, dintre cele mai atractive din ultima vreme, cînd s-a auzit, [...]
luni, 6 august 2007, 5:18

… apreciază că înfrîngerea suferită în faţa Vasluiului ar trebui s-o trezească la realitate pe campioană
Aşadar, a explodat cea dintîi bombă a stagiunii: FC Vaslui a bătut-o pe campioană, ba chiar în fieful acesteia! Pe cît de nescontată, pe [...]
duminică, 5 august 2007, 5:30

… consideră că marea problemă a comisiilor din fotbal o constituie lipsa de pricepere a membrilor acestora
E lesne de imaginat de ce FRF şi LPF s-au zbătut să pună mîna pe comisii. Pentru că, dincolo de satisfacerea orgoliilor, autoritatea [...]
vineri, 3 august 2007, 4:52

… apreciază că trustul multinaţional al lui Andone ar putea ameninţa supremaţia troicii bucureştene
Întrucît Steaua, Rapid şi Dinamo începuseră noua stagiune cu dreptul, toată lumea a aşteptat să vadă, miercuri, în ce măsură CFR Cluj s-a întărit şi, pe [...]
joi, 2 august 2007, 3:24

… consideră că, deşi au meritat să cîştige, Steaua şi Rapid au făcut-o şi cu ajutorul arbitrilor
Înaintea actualului sezon, FRF a remaniat corpul de arbitri. O înnoire era necesară, numai că, în elanul său nestăvilit, conducerea fotbalului nostru a [...]
duminică, 29 iulie 2007, 5:48

… e de părere că Gigi Becali are nevoie de diplomaţie, nu de bici, pentru a face pace cu suporterii Stelei
L-am auzit ieri pe Gigi Becali afirmînd că gestul zănatecului care a sărit să-l lovească pe portarul lui Charleroi, [...]
vineri, 27 iulie 2007, 4:27

Deşi pune la bătaie un trofeu, Supercupa rămîne un meci de vacanţă, pe parcursul căruia antrenorii vizează mai degrabă omogenizarea decît rezultatul. Cu atît mai mult duelul dintre Dinamo şi Rapid a respectat regula cu cît şi canicula a afectat [...]
joi, 26 iulie 2007, 4:35

… se referă la Dobrin, la Mutu, la Mititelu şi la Capello în ultimul editorial dinaintea plecării în vacanţă
Nicolae Dobrin continuă să se lupte cu o boală grea. Medicii sînt optimişti, dar „fachirul” de odinioară, de care mingea asculta [...]
marți, 3 iulie 2007, 3:37

… opinează că, după ce a jucat 7 ani în Ghencea, mijlocaşul Stelei trebuie înţeles, nu condamnat
Aşadar, Paraschiv pleacă în Italia, la Rimini. Născut pe 17 iunie 1981, părea să fie însă mai vîrstnic, iar explicaţia nu-i greu de [...]
luni, 2 iulie 2007, 6:06

… a răsfoit ziarele poloneze şi a constatat că, deşi admite că are şansa a doua, Zaglebie nu se teme
Fără îndoială că, prin prisma palmaresului, a experienţei şi, înainte de toate, a valorii, Steaua merită considerată favorită în [...]
duminică, 1 iulie 2007, 3:58

… aşteaptă ca fotbaliştii repatriaţi în această vară să treacă neîntîrziat de la vorbe la fapte
Fotbaliştii cu renume întorşi deunăzi în ţară, Bratu, Vali Năstase, Neaga şi alţii, au vorbit abundent în ultimul timp. Chiar era normal să acorde [...]
vineri, 29 iunie 2007, 2:43