Permalink to Reţeta succesului

duminică, 12 august 2007, 5:03

Reţeta succesului

…consideră că prima condiţie pentru ca Dinamo să treacă de Lazio e să nu se sperie de adversar

Deşi Rednic continuă să caute cea mai bună formulă de atac, Dinamo a cîştigat clar la Piatra-Neamţ, fără emoţii. Şi acceptînd că […]

Permalink to Un altfel de italian

Un altfel de italian

Deşi a dominat clar partida cu Bistriţa, ba a şi condus cu 1-0 şi cu 2-1, Rapid a scăpat victoria la potou. În minutul 89, veteranul Coroian a înscris un gol de antologie, graţie căruia Gloria a plecat pentru întîia [...]

marți, 7 august 2007, 4:57

Permalink to Vulpea şi strugurii

Vulpea şi strugurii

… crede că, dacă Pleşan va juca bine la Steaua, Dinamo va regreta că a fost de acord cu transferul

Aproape că s-a uitat de frumuseţea meciului CFR – Poli, dintre cele mai atractive din ultima vreme, cînd s-a auzit, [...]

luni, 6 august 2007, 5:18

Permalink to Cîini plouaţi

Cîini plouaţi

… apreciază că înfrîngerea suferită în faţa Vasluiului ar trebui s-o trezească la realitate pe campioană

Aşadar, a explodat cea dintîi bombă a stagiunii: FC Vaslui a bătut-o pe campioană, ba chiar în fieful acesteia! Pe cît de nescontată, pe [...]

duminică, 5 august 2007, 5:30

Permalink to Cu bîta-n baltă!

Cu bîta-n baltă!

… consideră că marea problemă a comisiilor din fotbal o constituie lipsa de pricepere a membrilor acestora

E lesne de imaginat de ce FRF şi LPF s-au zbătut să pună mîna pe comisii. Pentru că, dincolo de satisfacerea orgoliilor, autoritatea [...]

vineri, 3 august 2007, 4:52

Permalink to Vine ploaia de la Cluj?

Vine ploaia de la Cluj?

… apreciază că trustul multinaţional al lui Andone ar putea ameninţa supremaţia troicii bucureştene

Întrucît Steaua, Rapid şi Dinamo începuseră noua stagiune cu dreptul, toată lumea a aşteptat să vadă, miercuri, în ce măsură CFR Cluj s-a întărit şi, pe [...]

joi, 2 august 2007, 3:24

Permalink to Cavalerii erorii

Cavalerii erorii

… consideră că, deşi au meritat să cîştige, Steaua şi Rapid au făcut-o şi cu ajutorul arbitrilor

Înaintea actualului sezon, FRF a remaniat corpul de arbitri. O înnoire era necesară, numai că, în elanul său nestăvilit, conducerea fotbalului nostru a [...]

duminică, 29 iulie 2007, 5:48

Permalink to Complotul imaginar

Complotul imaginar

… e de  părere că Gigi Becali are nevoie de diplomaţie, nu de bici, pentru a face pace cu suporterii Stelei

L-am auzit ieri pe Gigi Becali afirmînd că gestul zănatecului care a sărit să-l lovească pe portarul lui Charleroi, [...]

vineri, 27 iulie 2007, 4:27

Permalink to Lecţia de modestie

Lecţia de modestie

Deşi pune la bătaie un trofeu, Supercupa rămîne un meci de vacanţă, pe parcursul căruia antrenorii vizează mai degrabă omogenizarea decît rezultatul. Cu atît mai mult duelul dintre Dinamo şi Rapid a respectat regula cu cît şi canicula a afectat [...]

joi, 26 iulie 2007, 4:35

Permalink to Intrarea în istorie

Intrarea în istorie

… se referă la Dobrin, la Mutu, la Mititelu şi la Capello în ultimul editorial dinaintea plecării în vacanţă

Nicolae Dobrin continuă să se lupte cu o boală grea. Medicii sînt optimişti, dar „fachirul” de odinioară, de care mingea asculta [...]

marți, 3 iulie 2007, 3:37

Permalink to Drum bun, Para!

Drum bun, Para!

… opinează că, după ce a jucat 7 ani în Ghencea, mijlocaşul Stelei trebuie înţeles, nu condamnat

Aşadar, Paraschiv pleacă în Italia, la Rimini. Născut pe 17 iunie 1981, părea să fie însă mai vîrstnic, iar explicaţia nu-i greu de [...]

luni, 2 iulie 2007, 6:06

Permalink to Steaua, en garde!

Steaua, en garde!

… a răsfoit ziarele poloneze şi a constatat că, deşi admite că are şansa a doua, Zaglebie nu se teme

Fără îndoială că, prin prisma palmaresului, a experienţei şi, înainte de toate, a valorii, Steaua merită considerată favorită în [...]

duminică, 1 iulie 2007, 3:58

Permalink to De la Neaga citire

De la Neaga citire

… aşteaptă ca fotbaliştii repatriaţi în această vară să treacă neîntîrziat de la vorbe la fapte

Fotbaliştii cu renume întorşi deunăzi în ţară, Bratu, Vali Năstase, Neaga şi alţii, au vorbit abundent în ultimul timp. Chiar era normal să acorde [...]

vineri, 29 iunie 2007, 2:43