Permalink to Tudor, ţintă falsă!

luni, 1 octombrie 2007, 5:37

Tudor, ţintă falsă!

… consideră echitabil rezultatul meciului de la Cluj şi insistă asupra unei declaraţii făcute de Andone

CFR Cluj şi Dinamo au terminat 1-1, egal care nu-i rău pentru nici una dintre echipe. Dar nici bun. Întrucît CFR, deşi a rămas […]

Permalink to Arsenal nu-i FC Vaslui!

Arsenal nu-i FC Vaslui!

Jocul Stelei s-a mai înviorat, probă că a cîştigat ultimele două partide. Sîmbătă, deşi Pedrazzini a odihnit cîţiva titulari, menajîndu-i pentru duelul cu Arsenal, vicecampioana a bătut clar Vasluiul, una dintre revelaţiile începutului de sezon. Emeghara a convins, Rada a [...]

duminică, 30 septembrie 2007, 4:26

Permalink to Se-ngroaşă gluma!

Se-ngroaşă gluma!

… a reţinut că, întrebat cine crede că are cele mai mari şanse să cîştige titlul, Bergodi a spus CFR Cluj

S-au scurs 8 etape şi, cum mai sînt de disputat 26, nu-i cazul să ne grăbim cu concluziile. Războiul [...]

luni, 24 septembrie 2007, 4:00

Permalink to Lista cu dispensă

Lista cu dispensă

..împărtăşeşte opinia celor care consideră promovările arbitrilor Bogaciu şi Haţeganu ca fiind forţate

Teodor Crăciunescu a condus ca la carte partida dintre UTA şi Steaua, probă că Gazeta, de regulă zgîrcită cu calificativele arbitrilor, i-a dat nota 8. Stăpîn pe [...]

duminică, 23 septembrie 2007, 4:31

Permalink to “Profesorul” lui Hagi

“Profesorul” lui Hagi

… se angajează în faţa cititorilor că astăzi e ultima oară cînd scrie despre finanţatorul Stelei

Continuă să curgă comentariile referitoare la demisia lui Hagi. Majoritatea ţin partea fostului tehnician din Ghencea, altele însă apreciază că Steaua era totuşi o [...]

sâmbătă, 22 septembrie 2007, 12:14

Permalink to Antrenorul Gigi Becali

Antrenorul Gigi Becali

Hagi n-a greşit că a plecat, ci că a întîrziat s-o facă. Trebuia să se retragă după calificarea în grupele Champions League şi n-ar fi înghiţit atîtea jigniri din partea lui Gigi Becali. Astfel, pentru că a tot lungit-o, patronul [...]

joi, 20 septembrie 2007, 9:17

Permalink to Tichia de mărgăritar

Tichia de mărgăritar

…. nu-i de acord cu criticile lui Gigi Becali şi nici cu pasivitatea manifestată de Ilie Balaci

După 0-0 cu Rapid, patronul Stelei i-a mai tras un perdaf lui Hagi, reproşîndu-i ratarea victoriei. Conform lui Gigi Becali, Zaharia n-are nas [...]

luni, 17 septembrie 2007, 5:05

Permalink to Dinamo se întoarce!

Dinamo se întoarce!

… apreciază că succesul obţinut de campioană la Iaşi s-a datorat formei lui Dănciulescu şi faptului că Zenga le-a lăsat mînă liberă jucătorilor

Cînd scriam în urmă cu cîteva săptămîni, ba încă de mai multe ori, că jocul lui Dinamo [...]

duminică, 16 septembrie 2007, 4:04

Permalink to Craiova arde iar!

Craiova arde iar!

…. consideră că patronul Universităţii şi primarul oraşului trebuie să îngroape cît mai repede securea războiului

Pacea la Craiova, sau măcar armistiţiul, durează doar cît lumina unui licurici. Patronul echipei Universitatea şi edilul şef al municipiului sînt iarăşi la cuţite, [...]

vineri, 14 septembrie 2007, 5:09

Permalink to Lecţia de zîmbete

Lecţia de zîmbete

… nutreşte speranţa că înfrîngerea de la Köln va fi gestionată în aşa fel încît tot răul să fie spre bine

Aşadar, “tricolorii” au cedat în Germania cu acelaşi scor cu care cîştigaseră în Belarus. Au înscris primii şi nu [...]

joi, 13 septembrie 2007, 3:57

Permalink to Praştia şi tunul

Praştia şi tunul

.. nu pricepe de ce Adrian Mutu se bagă unde nu-i fierbe oala şi nici de ce Cosmin Olăroiu jigneşte

Sînt oameni în fotbal pe care, în ciuda faptului că îi preţuiesc, nu-i înţeleg. Încerc, dar fără folos, zadarnic. Primul [...]

marți, 11 septembrie 2007, 4:05

Permalink to Ai dracu’ nemţi!

Ai dracu’ nemţi!

… despre cavalerismul lui Bergodi, despre vigilenţa lui FC Nurnberg şi despre amenda lui Tudor

Bergodi a salutat numirea lui Zenga pe banca tehnică a campioanei. Întrucît respectivii au jucat împreună la Padova, atitudinea antrenorului din Grant n-a surprins: „Dinamo [...]

vineri, 7 septembrie 2007, 4:14

Permalink to În final, e Zenga!

În final, e Zenga!

…. apreciază că suporterii roş-albi care-l percep pe antrenorul italian drept stelist se înşală

Desemnarea succesorului lui Rednic la Dinamo a semănat cu un film plin de suspans. Cînd venea Sabău, cînd Răzvan Lucescu, cînd Andone, cînd Boloni, deşi sosirea [...]

miercuri, 5 septembrie 2007, 4:01