Ianis Zicu a intrat în Top Gazeta după ce a fost ales cel mai bun mijlocaş stînga: Am renăscut la Poli!
Ianis Zicu le mulţumeşte colegilor care l-au ajutat să ajungă cel mai bun mijlocaş stînga din Liga 1. Acest titlu reprezintă foarte mult şi trebuie să le mulţumesc celor care m-au ajutat. În primul rînd, oficialilor de la Poli, că m-au transferat de la Dinamo, apoi colegilor, pentru că m-au făcut să cresc mult mai mult decît credeam, o dată cu venirea mea pe Bega, spune Ianis.
Ianis Zicu le mulţumeşte colegilor care l-au ajutat să ajungă cel mai bun mijlocaş stînga din Liga 1
– Ianis, felicitări! Ai fost desemnat cel mai bun mijlocaş stînga din Liga I.
– E o bucurie imensă… Acest titlu reprezintă foarte mult şi trebuie să le mulţumesc celor care m-au ajutat. În primul rînd, oficialilor de la Poli, că m-au transferat de la Dinamo, apoi colegilor, pentru că m-au făcut să cresc mult mai mult decît credeam, o dată cu venirea mea pe Bega.
– Dacă ai fi jucat la Dinamo, crezi că mai erai pe primul lor?
– Nu cred. Zicu de astăzi este mult mai încrezător în propriile forţe şi este mult mai responsabil! Am întîlnit oameni extraordinari la Timişoara care m-au ajutat să uit de momentele mai puţin bune din cariera mea. Am renăscut aici. La Dinamo era mereu presiune, care nu-mi făcea bine.
– Ai primit peste 6.000 de voturi de la cititori, cele mai multe în Top Gazeta!
– Înseamnă că şi restul suporterilor mă apreciază pentru ceea ce fac pe teren şi le mulţumesc! Sper să reuşesc să-mi duc planul pînă la capăt în 2011.