vineri, 8 mai 2009, 11:15
Şi dacă n-a reuşit mai mult, Steaua a încercat ceva mai mult decît Dinamo
Îi zicem eternul derby şi-l comparăm, orgolioşi, cu El Clasico. Acest ultim Steaua-Dinamo a semănat însă cu Barca-Real numai ca atmosferă, tribune pline şi nărăvaşe, nu […]

Deşi CFR a cîştigat clar derby-ul provinciei, tot îi mai rămîn de recuperat 10 puncte, foarte multe!
Părerea mea e că CFR – Timişoara a fost peste Dinamo – CFR, nu ca tensiune, ci ca nivel, ca echilibru, ca imagine. Dacă [...]
joi, 7 mai 2009, 3:32

Noul portar dinamovist a fost scos de Crystal Palace pentru că ar fi ironizat un coechipier!
În criză după ce Lobonț și Dolha s-au accidentat unul după altul, Dinamo s-a mișcat foarte repede. Cum luni se încheia perioada de transferări [...]
marți, 5 mai 2009, 6:24

Copos îşi propune să scoată cu mîna lui Hizo castanele pe care el însuşi le-a băgat în foc
Viorel Hizo e un om serios şi un antrenor bun. Pe unde a umblat a făcut treabă, inclusiv în Giuleşti, unde revine [...]
luni, 4 mai 2009, 4:43

În timp ce suporterii liderului consideră logică victoria, cei ai Clujului o contestă!
Derby-ul dintre lider şi campioană n-a sedus, dar a avut ritm şi tensiune, aşa că a plăcut. La întrebarea dacă Dinamo merita să învingă nu-i însă simplu de răspuns. [...]
duminică, 3 mai 2009, 4:32

Patronul Rapidului continuă să deruteze: ar vinde echipa, dar nu şi pe vedetele ei!
Să admitem că trăim într-o lume ciudată, uneori ipocrită, alteori doar confuză, în care tot mai mulţi îşi schimbă părerile şi opţiunile la fel de des [...]
vineri, 1 mai 2009, 4:47

După ce a condus semifinala de Cupa României dintre CFR Cluj şi FC Vaslui într-o manieră vădit părtinitoare, “centralul” focşănean a fost dat afară din arbitraj!
Nu susţin că CFR n-ar fi eliminat-o pe FC Vaslui din Cupă şi fără [...]
joi, 30 aprilie 2009, 4:49

Eliminarea din Cupă ocondamnă pe Dinamo să cîștige campionatul. Altminteri, va fi deranj
După ce a bătut Rapidul, am scris că Rednic a mutat la fix, “ca un șahist de superclasă”. Marți însă, cînd Timișoara a surclasat-o pe Dinamo în [...]
miercuri, 29 aprilie 2009, 7:57

E datoria FRF să scoată așa-zisa competiție KO din umbră, din derizoriu
Cînd ar fi de dorit să rivalizeze cu campionatul, cum s-a și întîmplat cîndva, Cupa României continuă să se zbată într-un trist anonimat. Suscită un INTERES DIN CE [...]
marți, 28 aprilie 2009, 5:44

Evident, s-a demonstrat că joaca de-a antrenorii a tras-o în jos pe CFR!
De cîte ori am scris că politica DE A SCHIMBA ANTRENORII ca pe şosete, 4 în decurs de numai 9 luni!, nu-i va servi CFR-ului, suporterii campioanei [...]
luni, 27 aprilie 2009, 6:44

Dolha e obligat să demonstreze că nu i s-a oferit o șansă degeaba
Părerea generală e că, deși se apropie de 30 de ani, pe care-i va împlini în 3 noiembrie, Emilian Dolha n-a dat încă întreaga măsură a talentului [...]
duminică, 26 aprilie 2009, 4:46

Caseta tehnică arată că Steaua merita să cîștige meciul cu CFR
Steaua a făcut împotriva CFR-ului, opinie cvasiunanimă, CEL MAI BUN MECI al ei din actuala stagiune. Datele tehnice demonstrează că și-a depășit confortabil adversarul: o posesie a balonului de [...]
joi, 23 aprilie 2009, 3:25

Steaua a sancţionat prompt atitudinea CFR-ului, care s-a crezut învingătoare prea devreme
CFR a început meciul din Ghencea în stil de campioană. A deschis repede scorul şi a lăsat impresia unei echipe stăpîne pe ea, cu jucători mai valoroşi.. Mai [...]
miercuri, 22 aprilie 2009, 11:08