joi, 11 iunie 2009, 2:41
Federaţia nu catadicseşte dă explice opiniei publice dacă a avut sau nu vreo legătură cu nedreptatea făcută iniţial Timişoarei !
S-a adeverit ieri ceea ce Mitică Dragomir repetă de vreo lună: TAS i-a restituit Timişoarei cele 6 puncte de care […]

La Urziceni se plînge de bucurie, la Craiova şi în Giuleşti de necaz
Nici nu i s-ar fi potrivit unui sezon nebun să se încheie altfel decît cu o etapă nebună! Chiar aşa a arătat, parcă sărită de pe fix, [...]
miercuri, 10 iunie 2009, 11:23

Cum trebuie explicată incredibila ascensiune a formației ialomițene
Mă tem că sîntem martorii, dacă nu și autorii, unei nedreptăți. Deși Unirea Urziceni e ca și campioană, nu vorbim și nu scriem destul despre ea. Despre miracolul pe care, cu concursul [...]
marți, 2 iunie 2009, 7:00

Dinamo a pierdut titlul la finiş din cauza lui Rednic şi a unor jucători expiraţi, dar şi din vina acţionarilor Dacă Dinamo n-ar fi fost aproape de titlu, foarte aproape, pierderea acestuia n-ar fi trebuit să devină o dramă. [...]
luni, 1 iunie 2009, 6:49

Cît timp fotbalul nostru va persista în greșeala de a-și neglija propriile talente, nici că va izbuti vreodată să progreseze!
Duminică, un prieten m-a sculat cu noaptea în cap. Am ridicat telefonul fiind convins c-o să mă întrebe, asemenea altora, [...]
duminică, 31 mai 2009, 4:14

În loc să-l cheme la ordine pe unul dintre subalternii lor, şefii Federaţiei îi permit să-şi facă mendrele!
Aşadar, după ce Craiovei i s-a refuzat licenţa într-o primă instanţă, astfel se şi intitulează forul condus de Vasile Vlăduţă, Comisia de [...]
vineri, 29 mai 2009, 2:56

Tocmai pentru că tot vorbesc despre o fuziune imaginară, Marian Iancu şi Gigi Becali sînt adversarii Urziceniului!
N-am crezut nici o clipă că Steaua şi Unirea vor fuziona, fie prin absorbţie, fie pe altă cale. Pe post de diversiune, FUMIGENA [...]
miercuri, 27 mai 2009, 6:17

Dacă fotbalul nostru n-a luat-o chiar razna, Universitatea trebuie să primească licenţa!
Comisia de Apel a sistemului de licenţiere, prezidată de Ionuţ Iavor, analizează astăzi contestaţia Universităţii Craiova, căreia i s-a refuzat într-o primă fază, pe 15 mai, cererea de [...]
marți, 26 mai 2009, 6:13

Arbitrii străini nu-s mai buni decît cei români, însă au de partea lor avantajul credibilităţii
Cronologic vorbind, primul a greşit Istvan Kovacs. Duminică după-amiază, în Trivale, arbitrul român i-a refuzat Argeşului UN PENALTY CLAR în minutul 56 al meciului [...]
luni, 25 mai 2009, 6:07

Operațiunea de schimbare a Stelei, reconstrucția ei, ar trebui să înceapă chiar de la finanțatorul echipei
De acord cu Pedrazzini că un egal era mai corect în întîlnirea de la Timișoara. Deoarece Alexa însuși a recunoscut că “Steaua ne-a dominat [...]
duminică, 24 mai 2009, 4:32

Lăcătuș n-a greșit cînd a demisionat, ci cînd s-a întors să lucreze în Ghencea Vorbind despre Marius Lăcătuș, cel mai la îndemînă e să-l incluzi pe lista jucătorilor exponențiali ce nu reușesc să ajungă tehnicieni de renume. Acestora le e [...]
luni, 18 mai 2009, 6:00

Cine n-are bătrîni să-şi cumpere: Hizo a fost mai inspirat decît Lăcătuş!
Faţă de „eternul derby”, obosit şi posac, cel de Euro League dintre Steaua şi Rapid a început mai bine, în vînă. Două echipe combinative au asigurat o [...]
vineri, 15 mai 2009, 11:27

Deşi a devenit primul nostru antrenor ajuns în finala Cupei UEFA, Mircea Lucescu nu-i uită pe cei de-acasă
Destui i-au imputat lui Mircea Lucescu că n-a preluat echipa naţională. „Un bun român, mi-a spus cineva, ar fi acceptat oferta Federaţiei [...]
duminică, 10 mai 2009, 4:37