Permalink to Şurubul lui Grigore

marți, 4 august 2009, 6:22

Şurubul lui Grigore

Bergodi i-a învăţat pe stelişti că, pentru a fi respectaţi, e necesar să respecte ei primii!

Aparent, istoria e una oarecare. Cristiano Bergodi şi-a strîns băieţii în cabină şi le-a spus: „După fiecare meci, obligatoriu, formaţi un culoar viu şi […]

Permalink to Invitaţie la răbdare

Invitaţie la răbdare

Nu cumva ne grăbim apelînd atît de devreme la arbitri de-afară?!

Borcea are perfectă dreptate de data asta. Şi dacă am văzut un lup mîncat de oaie, Dinamo A FOST  DEZAVANTAJATĂ de arbitraj la Craiova. “Centralul” Tudor n-a sancţionat cu [...]

luni, 3 august 2009, 7:28

Permalink to Steaua lui Bergodi

Steaua lui Bergodi

Italianul a schimbat în Ghencea echipa, dar şi atitudinea şi atmosfera

Plecat din ţară aproape o lună, n-am văzut-o pe Steaua nici în „amicale”, nici în dubla manşă cu Ujpest. Poate că de aceea m-a şi surprins plăcut, chiar m-a [...]

vineri, 31 iulie 2009, 2:50

Permalink to “Cîini” supăraţi

“Cîini” supăraţi

Pentru a se bucura de linişte pe teren, Dinamo trebuie să aibă mai întîi linişte la birouri

Ratînd titlul, ba şi calificarea în preliminariile Champions League, FC Dinamo a terminat sezonul sub presiune şi continuă la fel. SÎNT PROBLEME la [...]

marți, 30 iunie 2009, 6:24

Permalink to Divorţ la Dunăre

Divorţ la Dunăre

Remarcabil, Petre Grigoraş şi Marius Stan s-au despărţit fără să se acuze reciproc!

Deşi avea contract pînă în vara lui 2010, Grigoraş S-A DESPĂRŢIT DE OŢELUL, cum se zice, pe cale amiabilă, prietenește. Va semna probabil cu Politehnica Iaşi, element [...]

luni, 29 iunie 2009, 5:19

Permalink to Micul şantaj » Hizo îşi tot amînă revenirea tocmai pentru a-l forţa pe Copos să nu vîndă cei mai buni jucători

Micul şantaj » Hizo îşi tot amînă revenirea tocmai pentru a-l forţa pe Copos să nu vîndă cei mai buni jucători

Deşi mai are 2 ani de contract, Hizo întîrzie să se întoarcă la Rapid! Era aşteptat miercuri şi n-a venit. Apoi vineri, şi la fel. Retras în oraşul său de reşedinţă, la Sibiu, îi amînă de la o zi la [...]

vineri, 26 iunie 2009, 4:19

Permalink to Legaţi de glie?!

Legaţi de glie?!

Federaţia a decis luni că un antrenor poate lucra doar la o singură echipă pe durata aceluiaşi sezon

Comitetul Executiv a decis luni ca antrenorii să lucreze pe parcursul unui campionat la o singură echipă de ACELAŞI NIVEL. Înainte de [...]

marți, 23 iunie 2009, 6:45

Permalink to Fotbal nebun

Fotbal nebun

Scrisesem acest text după-amiază, cînd Sabău era numit la Dinamo. Pe seară, el a renunţat. Vi-l ofer, tocmai pentru că articolul exprimă nu neapărat faptul că am avut dreptate prezicîndu-i o viaţă grea Moţului, ci mai ales pentru că situaţia [...]

vineri, 19 iunie 2009, 4:51

Permalink to Să nu ne amăgim!

Să nu ne amăgim!

Plecînd de la triumful Unirii, chiar putem discuta despre egalizarea valorilor, numai că aceasta s-a făcut în jos!

Pe 10 mai 2008, în ultimul meci oficial al stagiunii,  cînd Unirea Urziceni a pierdut finala Cupei României, 1-2 cu CFR Cluj, [...]

joi, 18 iunie 2009, 2:57

Permalink to Argeşul în pericol

Argeşul în pericol

Din punctul de vedere al fotbalului, Penescu și ceilalți sînt în culpă

Condusă de Daniel Cernat și subordonată FRF, fosta Comisie de Disciplină a refuzat să dezbată cazul Argeșului. L-a amînat pînă cînd Justiția se va pronunța în privința actelor [...]

miercuri, 17 iunie 2009, 7:43

Permalink to Cu 8 români?

Cu 8 români?

Ideea de a reduce numărul jucătorilor străini nu-i rea, dar aplicarea ei imediată ar constitui un abuz grav

În esență, ideea Comitetului Executiv de a le cere formațiilor din primul eșalon să treacă pe foaia de arbitraj minimum 8 români [...]

luni, 15 iunie 2009, 7:27

Permalink to Ne-am făcut  iar de rîs!

Ne-am făcut iar de rîs!

Înainte de a greşi Balaj, a greşit FRF, cînd a dus finala Cupei la Tg. Jiu!

Fără îndoială că televiziunile de pretutindeni se vor înghesui să difuzeze secvenţe de la finala Cupei României 2009. Dar nu pentru a înfăţişa faze [...]

duminică, 14 iunie 2009, 4:34

Permalink to Un articol emoţionant despre tatăl lui Dan Petrescu » Anonimul de la capătul firului

Un articol emoţionant despre tatăl lui Dan Petrescu » Anonimul de la capătul firului

Din păcate, tatăl lui Dan Petrescu n-a apucat ziua în care fiul său a triumfat pe banca Unirii Urziceni

L-am auzit de nenumărate ori înainte de a-l cunoaște personal. Prin ‘84 sau ‘85, a sunat întîia dată la redacție și [...]

vineri, 12 iunie 2009, 6:27