marți, 4 august 2009, 6:22
Bergodi i-a învăţat pe stelişti că, pentru a fi respectaţi, e necesar să respecte ei primii!
Aparent, istoria e una oarecare. Cristiano Bergodi şi-a strîns băieţii în cabină şi le-a spus: „După fiecare meci, obligatoriu, formaţi un culoar viu şi […]

Nu cumva ne grăbim apelînd atît de devreme la arbitri de-afară?!
Borcea are perfectă dreptate de data asta. Şi dacă am văzut un lup mîncat de oaie, Dinamo A FOST DEZAVANTAJATĂ de arbitraj la Craiova. “Centralul” Tudor n-a sancţionat cu [...]
luni, 3 august 2009, 7:28

Italianul a schimbat în Ghencea echipa, dar şi atitudinea şi atmosfera
Plecat din ţară aproape o lună, n-am văzut-o pe Steaua nici în „amicale”, nici în dubla manşă cu Ujpest. Poate că de aceea m-a şi surprins plăcut, chiar m-a [...]
vineri, 31 iulie 2009, 2:50

Pentru a se bucura de linişte pe teren, Dinamo trebuie să aibă mai întîi linişte la birouri
Ratînd titlul, ba şi calificarea în preliminariile Champions League, FC Dinamo a terminat sezonul sub presiune şi continuă la fel. SÎNT PROBLEME la [...]
marți, 30 iunie 2009, 6:24

Remarcabil, Petre Grigoraş şi Marius Stan s-au despărţit fără să se acuze reciproc!
Deşi avea contract pînă în vara lui 2010, Grigoraş S-A DESPĂRŢIT DE OŢELUL, cum se zice, pe cale amiabilă, prietenește. Va semna probabil cu Politehnica Iaşi, element [...]
luni, 29 iunie 2009, 5:19

Deşi mai are 2 ani de contract, Hizo întîrzie să se întoarcă la Rapid! Era aşteptat miercuri şi n-a venit. Apoi vineri, şi la fel. Retras în oraşul său de reşedinţă, la Sibiu, îi amînă de la o zi la [...]
vineri, 26 iunie 2009, 4:19

Federaţia a decis luni că un antrenor poate lucra doar la o singură echipă pe durata aceluiaşi sezon
Comitetul Executiv a decis luni ca antrenorii să lucreze pe parcursul unui campionat la o singură echipă de ACELAŞI NIVEL. Înainte de [...]
marți, 23 iunie 2009, 6:45

Scrisesem acest text după-amiază, cînd Sabău era numit la Dinamo. Pe seară, el a renunţat. Vi-l ofer, tocmai pentru că articolul exprimă nu neapărat faptul că am avut dreptate prezicîndu-i o viaţă grea Moţului, ci mai ales pentru că situaţia [...]
vineri, 19 iunie 2009, 4:51

Plecînd de la triumful Unirii, chiar putem discuta despre egalizarea valorilor, numai că aceasta s-a făcut în jos!
Pe 10 mai 2008, în ultimul meci oficial al stagiunii, cînd Unirea Urziceni a pierdut finala Cupei României, 1-2 cu CFR Cluj, [...]
joi, 18 iunie 2009, 2:57

Din punctul de vedere al fotbalului, Penescu și ceilalți sînt în culpă
Condusă de Daniel Cernat și subordonată FRF, fosta Comisie de Disciplină a refuzat să dezbată cazul Argeșului. L-a amînat pînă cînd Justiția se va pronunța în privința actelor [...]
miercuri, 17 iunie 2009, 7:43

Ideea de a reduce numărul jucătorilor străini nu-i rea, dar aplicarea ei imediată ar constitui un abuz grav
În esență, ideea Comitetului Executiv de a le cere formațiilor din primul eșalon să treacă pe foaia de arbitraj minimum 8 români [...]
luni, 15 iunie 2009, 7:27

Înainte de a greşi Balaj, a greşit FRF, cînd a dus finala Cupei la Tg. Jiu!
Fără îndoială că televiziunile de pretutindeni se vor înghesui să difuzeze secvenţe de la finala Cupei României 2009. Dar nu pentru a înfăţişa faze [...]
duminică, 14 iunie 2009, 4:34

Din păcate, tatăl lui Dan Petrescu n-a apucat ziua în care fiul său a triumfat pe banca Unirii Urziceni
L-am auzit de nenumărate ori înainte de a-l cunoaște personal. Prin ‘84 sau ‘85, a sunat întîia dată la redacție și [...]
vineri, 12 iunie 2009, 6:27