Permalink to Capul sus, Ianis!

marți, 22 septembrie 2009, 6:17

Capul sus, Ianis!

Absent vreme îndelungată de pe teren şi cu mama grav bolnavă, fotbalistul dinamovist ar avea nevoie de încurajări, nu de huiduieli

Dinamo se află pe val. Iată, a cîștigat la Graz în Europa League şi a bătut-o deunăzi pe […]

Permalink to Cristi Balaj n-a greșit!

Cristi Balaj n-a greșit!

O minge lovită cu mîna în careu fără intenție nu înseamnă penalty!

S-a apreciat, inclusiv în Gazetă, că reapariția lui Cristi Balaj după 3 luni de pauză, întrerupere provocată de o accidentare, n-a constituit o reușită. După meciul Craiova-Rapid, arbitrul [...]

luni, 21 septembrie 2009, 6:09

Permalink to Craiova huiduită

Craiova huiduită

Universităţii îi trebuie un antrenor format, nu unul care să înveţe din mers!

Deoarece Universitatea a strîns numai 7 puncte din tot atîtea etape, reiese că ea are probleme. Declarînd „am fost peste Rapid, dar ei au marcat la fiecare [...]

duminică, 20 septembrie 2009, 4:42

Permalink to Terminator

Terminator

Gigi Becali e pe punctul de a distruge nu numai  o echipă, ci şi o iubire!

Într-adevăr, Steaua a făcut joi un meci foarte slab. De presupus că starea gazonului şi lipsa spectatorilor i-au incomodat pe roş-albaştri, ceea ce nu [...]

sâmbătă, 19 septembrie 2009, 10:06

Permalink to Victoria lui Bergodi

Victoria lui Bergodi

Tehnicianul Stelei și-a asumat riscul de a juca repriza secundă fără nici un mijlocaș la închidere!

Într-adevăr, Bănel Nicoliță a înscris un gol fabulos la Mediaș, remarcabil prin frumusețe, dar și prin importanţă. A picat la fix, permițîndu-le roș-albaștrilor să [...]

luni, 14 septembrie 2009, 6:12

Permalink to Înfrîngere, nu dramă

Înfrîngere, nu dramă

Nu-i vina lui Bonetti că, din 10 atacanţi avuţi în pregătiri, mai contează asătăzi doar pe 2-3!

Oricum a pierdut FC Dinamo întîlnirea de-acasă cu Oţelul, ratînd numeroase ocazii, ba şi primind un gol de antologia umorului, a cedat 3 [...]

duminică, 13 septembrie 2009, 3:56

Permalink to Drum bun, Danciule!

Drum bun, Danciule!

Prin plecarea lui Ionel Dănciulescu, pierdem un golgeter, dar şi un adevărat profesionist

Duminică seara, la sfîrşitul derby-ului dintre Steaua și Dinamo, s-a petrecut o scenă mai rar întîlnită pe zbuciumatele noastre stadioane. În ciuda unei vechi şi ireconciliabile rivalităţi, [...]

luni, 31 august 2009, 4:40

Permalink to Antrenorul Dorinel

Antrenorul Dorinel

Steaua a cîştigat cu şansă la Galaţi, dar fără să fi fost ajutată de banca Oţelului

După 0-1 cu Steaua, Gabi Paraschiv a făcut o declaraţie care a stîrnit rumoare. “N-am să înţeleg de ce în ultimul sfert de oră, [...]

luni, 24 august 2009, 7:01

Permalink to Cei dintîi vinovaţi

Cei dintîi vinovaţi

Investitorii din fotbal trebuie să respecte legile, nu să le facă!

“Vrem arbitri străini ca să nu ne mai certăm între noi!”, au solicitat cîţiva patroni de cluburi şi li s-a îndeplinit prompt dorinţa. Fiţi convinşi că se vor certa [...]

vineri, 21 august 2009, 5:29

Permalink to Aplauze triste

Aplauze triste

Timişoara a făcut cam tot ce-a putut, doar că n-a putut foarte mult

După Poli – Stuttgart 0-2, Răzvan Lucescu a declarat că „s-a văzut lipsa de experienţă a timişorenilor”. A dorit să fie amabil, întrucît VfB nu s-a dovedit [...]

miercuri, 19 august 2009, 4:24

Permalink to Arbitrii şi rezultatul

Arbitrii şi rezultatul

Tocmai cînd ai noştri s-au descurcat mai bine, vorbim iarăși despre arbitri străini!

Spre deosebire de precedentele etape din Liga I, a 3-a n-a ridicat probleme speciale de arbitraj. Ion Crăciunescu aproape că n-a avut ce analiza 
la Recurs, pe [...]

luni, 17 august 2009, 6:13

Permalink to Una, alta

Una, alta

Răzvan reproşează, CFR si Timişoara în ascensiune, Dinamo ia viteză, să rîdem cu “rusul” Mircea Rednic!

Încercînd să aleg între vorbele şi întîmplările sfîrşitului de săptămînă, încep cu o apreciere a lui Răzvan Lucescu. Selecţionerul ne-a reproşat că avem vocaţia [...]

duminică, 16 august 2009, 5:53

Permalink to Ultima şansă

Ultima şansă

Acuzîndu-l pe Crăciunescu, Dinamo nu trebuie să uite de erorile făcute de Bonetti

Deşi foc şi pară, fanii dinamovişti ar trebui să admită că Teo Crăciunescu a avut ACOPERIRE REGULAMENTARĂ cînd i-a eliminat pe Dragoş Grigore şi pe Gabi Tamaş. [...]

duminică, 9 august 2009, 4:54