marți, 22 septembrie 2009, 6:17
Absent vreme îndelungată de pe teren şi cu mama grav bolnavă, fotbalistul dinamovist ar avea nevoie de încurajări, nu de huiduieli
Dinamo se află pe val. Iată, a cîștigat la Graz în Europa League şi a bătut-o deunăzi pe […]

O minge lovită cu mîna în careu fără intenție nu înseamnă penalty!
S-a apreciat, inclusiv în Gazetă, că reapariția lui Cristi Balaj după 3 luni de pauză, întrerupere provocată de o accidentare, n-a constituit o reușită. După meciul Craiova-Rapid, arbitrul [...]
luni, 21 septembrie 2009, 6:09

Universităţii îi trebuie un antrenor format, nu unul care să înveţe din mers!
Deoarece Universitatea a strîns numai 7 puncte din tot atîtea etape, reiese că ea are probleme. Declarînd „am fost peste Rapid, dar ei au marcat la fiecare [...]
duminică, 20 septembrie 2009, 4:42

Gigi Becali e pe punctul de a distruge nu numai o echipă, ci şi o iubire!
Într-adevăr, Steaua a făcut joi un meci foarte slab. De presupus că starea gazonului şi lipsa spectatorilor i-au incomodat pe roş-albaştri, ceea ce nu [...]
sâmbătă, 19 septembrie 2009, 10:06

Tehnicianul Stelei și-a asumat riscul de a juca repriza secundă fără nici un mijlocaș la închidere!
Într-adevăr, Bănel Nicoliță a înscris un gol fabulos la Mediaș, remarcabil prin frumusețe, dar și prin importanţă. A picat la fix, permițîndu-le roș-albaștrilor să [...]
luni, 14 septembrie 2009, 6:12

Nu-i vina lui Bonetti că, din 10 atacanţi avuţi în pregătiri, mai contează asătăzi doar pe 2-3!
Oricum a pierdut FC Dinamo întîlnirea de-acasă cu Oţelul, ratînd numeroase ocazii, ba şi primind un gol de antologia umorului, a cedat 3 [...]
duminică, 13 septembrie 2009, 3:56

Prin plecarea lui Ionel Dănciulescu, pierdem un golgeter, dar şi un adevărat profesionist
Duminică seara, la sfîrşitul derby-ului dintre Steaua și Dinamo, s-a petrecut o scenă mai rar întîlnită pe zbuciumatele noastre stadioane. În ciuda unei vechi şi ireconciliabile rivalităţi, [...]
luni, 31 august 2009, 4:40

Steaua a cîştigat cu şansă la Galaţi, dar fără să fi fost ajutată de banca Oţelului
După 0-1 cu Steaua, Gabi Paraschiv a făcut o declaraţie care a stîrnit rumoare. “N-am să înţeleg de ce în ultimul sfert de oră, [...]
luni, 24 august 2009, 7:01

Investitorii din fotbal trebuie să respecte legile, nu să le facă!
“Vrem arbitri străini ca să nu ne mai certăm între noi!”, au solicitat cîţiva patroni de cluburi şi li s-a îndeplinit prompt dorinţa. Fiţi convinşi că se vor certa [...]
vineri, 21 august 2009, 5:29

Timişoara a făcut cam tot ce-a putut, doar că n-a putut foarte mult
După Poli – Stuttgart 0-2, Răzvan Lucescu a declarat că „s-a văzut lipsa de experienţă a timişorenilor”. A dorit să fie amabil, întrucît VfB nu s-a dovedit [...]
miercuri, 19 august 2009, 4:24

Tocmai cînd ai noştri s-au descurcat mai bine, vorbim iarăși despre arbitri străini!
Spre deosebire de precedentele etape din Liga I, a 3-a n-a ridicat probleme speciale de arbitraj. Ion Crăciunescu aproape că n-a avut ce analiza la Recurs, pe [...]
luni, 17 august 2009, 6:13

Răzvan reproşează, CFR si Timişoara în ascensiune, Dinamo ia viteză, să rîdem cu “rusul” Mircea Rednic!
Încercînd să aleg între vorbele şi întîmplările sfîrşitului de săptămînă, încep cu o apreciere a lui Răzvan Lucescu. Selecţionerul ne-a reproşat că avem vocaţia [...]
duminică, 16 august 2009, 5:53

Acuzîndu-l pe Crăciunescu, Dinamo nu trebuie să uite de erorile făcute de Bonetti
Deşi foc şi pară, fanii dinamovişti ar trebui să admită că Teo Crăciunescu a avut ACOPERIRE REGULAMENTARĂ cînd i-a eliminat pe Dragoş Grigore şi pe Gabi Tamaş. [...]
duminică, 9 august 2009, 4:54