joi, 3 decembrie 2009, 5:19
Formaţia de astăzi nu-i decît oglinda lipsei de valoare şi a unui management defectuos Invocînd ratarea lui Stancu şi bara lui Kapetanos, Gigi Becali a pus egalul de la Tiraspol pe seama ghinionului. Foarte subţire argument, din moment ce Steaua […]

Schimbările preconizate la Dinamo şi la Craiova ar trebui să înceapă chiar de la atitudinea conducătorilor
Dinamo şi Craiova afirmă că vor trece la curăţenia de iarnă. “Vor rămîne doar cei care merită”, s-a dezlănţuit Borcea, în vreme ce Mititelu [...]
luni, 30 noiembrie 2009, 6:57

Craiova nu poate pune eşecul de la Cluj pe seama arbitrilor. Avînd o clasă în plus, CFR a jucat mai bine şi a învins pe merit
Mititelu îi reproşează lui Neagoe că a pierdut la Cluj din pricina unei tactici [...]
duminică, 29 noiembrie 2009, 4:33

Încă un nume, Cristian Balaj, pe lista oamenilor din fotbal ce sar în ajutorul unor năpăstuiţi
Recent, cu prilejul concursului Miss Maramureş 2009, arbitrul Cristian Balaj a scos la licitaţie cîteva tricouri primite amintire la partidele internaţionale pe care le-a [...]
joi, 26 noiembrie 2009, 4:27

Pe lîngă meritul că a bătut-o pe Sevilla, Unirea îl are şi pe acela de a fi devenit echipa unei ţări întregi
Zău dacă ştiu ce să mai scriu cu privire la Unirea Urziceni şi cum s-o mai laud! Trăiesc [...]
miercuri, 25 noiembrie 2009, 5:36

Halagian şi Lăcătuş, doi antrenori atît de diferiţi şi totuşi atît de asemănători prin seriozitatea cu care înţeleg să-şi facă meseria
Aparent, pe Halagian şi pe Lăcătuş îi deosebesc toate. Mai ales vîrsta, căci primul va împlini 71 de ani [...]
marți, 24 noiembrie 2009, 7:48

De ce nu acceptă CFR Cluj arbitri străini la întîlnirea de la Vaslui?!
Oricît am păstra măsura, arbitrajul “sfertului” de Cupă dintre Universitatea Craiova şi CFR Cluj trebuie considerat ruşinos, un jaf. Principala vină pentru eliminarea gazdelor o poartă asistenţii [...]
joi, 19 noiembrie 2009, 4:37

Dinamo e în pericol de a demonstra că n-a învăţat nimic din propriile-i erori!
Am mai scris despre obiceiul lui Dinamo, nefericit, de a-şi lua înapoi jucătorii pe care i-a dat la export. Parcurgînd actualul lot, Tamaş, Moţi, Zicu, Bratu, [...]
miercuri, 18 noiembrie 2009, 9:02

Vladi relatează cum au fost înjuraţi şi scuipaţi suporterii Stelei de către bodyguarzii trimişi de patronul clubului
Cedez spaţiul de azi unui suporter roş-albastru care, pe blogul meu, a descris ce-a păţit la ultima partidă din Ghencea, cîştigată de Steaua [...]
miercuri, 11 noiembrie 2009, 3:22

Cînd se zvoneşte că va veni Mandorlini, lui Conceiçao i se impută rezultatele slabe, dar şi pierderea vestiarului
CFR Cluj ar urma să-l pună pe italianul Mandorlini în locul portughezului Conceiçao. Deşi cunoscut mai degrabă în calitate de jucător, căci [...]
marți, 10 noiembrie 2009, 4:51

De ce ar trebui socotiţi şefii lui Dinamo la fel de vinovaţi ca şi jucătorii de parcursul neconvingător al echipei? Încercînd să-l apere pe Tamaş, Dinu apreciază că pasa neagră a acestuia ar fi determinată şi de faptul că [...]
luni, 9 noiembrie 2009, 6:56

Repetînd că Europa League îi lasă indiferenţi, patronii nu doar că nu-și ajută echipele, ba chiar le şi demobilizează!
Analizînd recent din ce cauze clachează echipele românești în Euroligă, am scos în evidenţă două. Valoarea inferioară şi angajamentul deficitar, în [...]
duminică, 8 noiembrie 2009, 6:23

Exemplu de consecvenţă: la două luni după ce a votat pentru străini, Comitetul Executiv a votat împotrivă!
La scurt timp după ce optase pentru arbitri străini, Comitetul Executiv al FRF a hotărît marţi ca partidele din retur să fie încredinţate [...]
miercuri, 4 noiembrie 2009, 8:49