Permalink to Doi prieteni

joi, 11 februarie 2010, 7:59

Doi prieteni

Ar fi păcat ca Mihai Stoica şi Dan Petrescu, artizanii triumfului Unirii Urziceni, să continue să se acuze!

E neplăcut că, deşi au făcut împreună o treabă extraordinară la Urziceni, chiar o minune, Mihai Stoica şi Dan Petrescu se iau […]

Permalink to Steaua: mult pînă departe

Steaua: mult pînă departe

Dacă nu va transfera un fundaş 
central de certă valoare, echipa 
din Ghencea va trăi periculos!

După 0-2 cu Terek Groznîi, Stoichiţă s-a supărat rău. Avea 
şi motive. Pentru că Steaua a primit golurile cu uşurinţă şi 
a ratat, mai [...]

miercuri, 10 februarie 2010, 6:34

Permalink to Joaca de-a amînarea

Joaca de-a amînarea

Deşi fotbalul nostru se confruntă în fiecare an cu aceleaşi probleme, iarna l-a prins iarăşi pe picior greşit

Nu s-ar fi iscat nici o controversă şi campionatul s-ar fi reluat pe 19 februarie dacă Dumitru Dragomir nu s-ar fi trezit [...]

marți, 9 februarie 2010, 7:14

Permalink to Provincia în faţă!

Provincia în faţă!

Pe cînd Steaua şi Dinamo bat pasul pe loc, CFR, Timişoara şi FC Vaslui nu fac zarvă, dar îşi întăresc loturile

Înainte de a pleca într-o scurtă vacanţă, observ că provincia gestionează mai bine perioada de transferări în raport cu [...]

vineri, 15 ianuarie 2010, 6:28

Permalink to Ce vrea Steaua chiar nu se poate!

Ce vrea Steaua chiar nu se poate!

Stoichiţă pare din ce în ce mai dezamăgit: a crezut în promisiunile făcute de Gigi Becali şi s-a înșelat!

În materie de transferuri, Steaua încearcă mult şi reuşeşte puţin. Cum bulgarul Iovov şi rwandezul Ouon nu vor mai veni, deşi [...]

joi, 14 ianuarie 2010, 6:15

Permalink to Uite Ando, nu e Ando!

Uite Ando, nu e Ando!

Cînd şefii îl dau ca sigur pe banca lui Dinamo, antrenorul pare dispus mai degrabă să spună nu decît da

Zvonul că Andone va bate palma cu Dinamo dintr-o clipă în alta e alimentat de conducătorii clubului. Din diverse considerente, [...]

duminică, 10 ianuarie 2010, 6:25

Permalink to Scuzele lui Gigi Becali

Scuzele lui Gigi Becali

Pentru a fi credibil, finanţatorul Stelei ar trebui să-şi schimbe atitudinea şi faţă de masa suporterilor roş-albaştri

„Îi cer scuze lui Hagi pentru că am greşit faţă de el”, aşa a sunat prima declaraţie pe 2010 făcută de Gigi Becali [...]

duminică, 3 ianuarie 2010, 4:17

Permalink to “Naţionala” şi atît!

“Naţionala” şi atît!

Şefii Federaţiei nici măcar nu iau în discuţie varianta ca Răzvan Lucescu s-o antreneze şi pe Unirea Urziceni

Intenţia lui Răzvan Lucescu de a prelua Unirea Urziceni după demisia lui Dan Petrescu poate fi înţeleasă. Tînărul selecţioner şi-ar dori să [...]

luni, 28 decembrie 2009, 6:10

Permalink to Demisia lui Dan Petrescu

Demisia lui Dan Petrescu

Antrenorul campioanei poate fi înţeles că vrea să plece, dar nu în liga secundă din Rusia!

Atît cît îl cunosc eu pe Dan Petrescu, cred că 
va demisiona. Nu-i dintre cei care să se joace 
cu vorbele. Pe de altă [...]

duminică, 27 decembrie 2009, 5:32

Permalink to Vinovatul

Vinovatul

Degeaba a băgat bani Mititelu, o căruţă de bani, dacă n-a ştiut cînd şi în cine să investească!

În loc să urce în zona cupelor europene, Craiova a încheiat turul în buza retrogradării. Bătută sîmbătă la Galaţi, unde a ratat [...]

duminică, 13 decembrie 2009, 4:00

Permalink to Avram şi fiii SRL

Avram şi fiii SRL

E din ce în ce mai clar că la CCA funcţionează două legi: una pentru fiii preşedintelui şi alta pentru ceilalţi arbitri!

Din august, de cînd a preluat şefia Comisiei Centrale a Arbitrilor abandonată de Aron Huzu, Vasile Avram şi-a [...]

sâmbătă, 12 decembrie 2009, 11:03

Permalink to Ironii ieftine

Ironii ieftine

Contestatarii lui Dan Petrescu nu doar uită, ci şi ofensează!

Iată că miracolul nu s-a produs. Unirea Urziceni n-a avut nici forţa, nici lotul care să-i permită obţinerea unui punct pe VfB Arena. Cu Maftei şi cu Galamaz în teren, [...]

joi, 10 decembrie 2009, 4:38

Permalink to Alt Fl. Costea

Alt Fl. Costea

Asumîndu-şi vina eşecului, golgeterul oltean dă primele semne de maturizare

Deschisă, frumoasă, întîlnirea Craiova-Steaua a stîrnit reacţii diferite în cele două tabere. Mititelu a caracterizat-o pe Steaua ca „o echipă născută norocoasă”, în vreme ce Stoichiţă a zis că „Universitatea [...]

marți, 8 decembrie 2009, 7:42