Permalink to Cehul Uhrin, care Uhrin?!

luni, 6 decembrie 2010, 6:00

Cehul Uhrin, care Uhrin?!

Răspunzîndu-i lui Marian Iancu, Cosmin Contra a greşit. Indi­fe­rent ce carte de vizită şi ce calități are un antrenor, ­nu-i serveşte să se ia în gură cu patronul. Pentru Contra era cu atît mai puţin recomandabil să-l înfrunte pe Iancu […]

Permalink to Se amînă?

Se amînă?

Mai multe cluburi, Rapid, Craiova, Vaslui, Astra şi Steaua, au cerut ori doar au sugerat ca etapa a 19-a să se dispute la primăvară, iar o decizie urmează să se ia azi în Comitetul de Urgenţă al FRF. Deşi MAI [...]

duminică, 5 decembrie 2010, 5:28

Permalink to Se vede Europa!

Se vede Europa!

Deşi a reuşit să înscrie în urma unei gafe monumentale comise de Reina, iar Liverpool a aliniat o garnitură de aspiranţi, nu de vedete, Steaua a făcut aseară o partidă bună, pe alocuri foarte bună, la capătul căreia a obţinut [...]

joi, 2 decembrie 2010, 10:35

Permalink to Ioaniţoaia despre tensiunile din Giuleşti » Dinu “Vamă” l-a întors pe Şumi, care ar fi vrut să demisioneze!

Ioaniţoaia despre tensiunile din Giuleşti » Dinu “Vamă” l-a întors pe Şumi, care ar fi vrut să demisioneze!

După ce a stat 10 etape la rînd pe podium, Rapidul a pierdut sub Tîmpa şi a căzut pe 4. Ca şi la Tg. Mureş, garnitura vişinie a dezamăgit, fiind întrecută de cea a “stegarilor” mai ales în privinţa angajamentului, [...]

duminică, 28 noiembrie 2010, 5:16

Permalink to De la Ronaldo pentru Răduţă

De la Ronaldo pentru Răduţă

Gazeta a publicat ieri un amplu interviu cu portughezul Candido Costa, proaspăta achiziţie a Rapidului. Dialog spumos, dacă nu l-aţi citit, aţi pierdut! Printre altele, cel care a cîştigat Cupa UEFA cu Porto în 2003, cu ­Mourinho pe bancă, s-a [...]

marți, 23 noiembrie 2010, 4:28

Permalink to Două penalty-uri nedate CFR-ului!

Două penalty-uri nedate CFR-ului!

Și să vrei, nu poţi urmări transmisiile tuturor meciurilor programate într-o etapă. Ar însemna să stai de vineri pînă luni lipit de televizor, să n-ai altă treabă. Ca atare, am prins numai repriza secundă a partidei CFR-Gaz Metan şi am [...]

luni, 22 noiembrie 2010, 4:44

Permalink to Ioaniţoaia atacă interesele de gaşcă din fotbal » Doru Neagu centrează, Doru Neagu dă cu capul!

Ioaniţoaia atacă interesele de gaşcă din fotbal » Doru Neagu centrează, Doru Neagu dă cu capul!

Doru Neagu e cel care, deşi preşedinte al Comisiei de Disciplină a LPF, obişnuieşte să însoţească echipe peste hotare, Steaua, CFR Cluj ş.a., ba şi pe spezele acestora! Cum aceluiaşi Neagu îi revine sarcina de a cîntări abaterile comise de [...]

duminică, 21 noiembrie 2010, 4:30

Permalink to Ioaniţoaia atacă decizia Comisiei de Disciplină » Cîntar defect

Ioaniţoaia atacă decizia Comisiei de Disciplină » Cîntar defect

Pe lîngă Gigi Becali, Dinu „Vamă” şi Cristi Borcea, care au atacat public arbitrajele, Comisia de Disciplină a LPF i-a mai sancţionat miercuri pe Marian Iancu şi pe Victor Piţurcă. Patronul Timişoarei s-a ales cu 3 luni de suspendare şi [...]

joi, 18 noiembrie 2010, 3:57

Permalink to De ce ar zice Pustai nu

De ce ar zice Pustai nu

Victoria din Ghencea şi poziţia ocupată de Gaz Metan în clasament, un remarcabil loc 4, i-au ridicat cota lui Cristi Pustai. Într-adevăr, acesta n-a strălucit ca jucător. Şi-a petrecut întreaga carieră în DIVIZIA SECUNDĂ, la Mediaş, la ­Alba Iulia şi [...]

marți, 16 noiembrie 2010, 5:16

Permalink to Ioaniţoaia scrie despre patronul Stelei » Gigi e victima propriilor erori

Ioaniţoaia scrie despre patronul Stelei » Gigi e victima propriilor erori

Steaua a învins Rapidul în Giuleşti, după care, împotriva ­oricărui pro­-nostic, a pierdut acasă cu Media­şul!  Ultimul eşec l-a determinat pe Gigi Becali să critice, dar şi să ameninţe. A anunţat că urmează “curăţenia de ­iarnă”, referindu-se însă nu numai [...]

luni, 15 noiembrie 2010, 6:20

Permalink to Mesajul lui Piţurcă

Mesajul lui Piţurcă

Cînd un meci se tranşează la loviturile de departajare, putem spune liniştiţi că echipele respective au fost egale ca VALOARE sau undeva pe-acolo. Aşa au stat lucrurile şi în „sfertul” de Cupă din Ştefan cel Mare, deşi era de aşteptat, [...]

joi, 11 noiembrie 2010, 6:10

Permalink to “Naţionala” fără Rădoi

“Naţionala” fără Rădoi

Da, retragerea lui Mirel Rădoi din echipa naţională reprezintă O PIERDERE. În ciuda faptului că joacă în Arabia Saudită, adică nu la cel mai înalt nivel, ar fi fost în continuare util prin valoarea, prin experienţa şi prin capacitatea lui [...]

miercuri, 10 noiembrie 2010, 5:43

Permalink to Ovidiu Ioaniţoaia despre Dinamo-Craiova » Mă bucur că m-am înşelat!

Ovidiu Ioaniţoaia despre Dinamo-Craiova » Mă bucur că m-am înşelat!

La sugestia lui Nicolae Badea, înaintea meciului de Cupă Dinamo-Craiova va fi difuzat pe stadionul din Ştefan cel Mare IMNUL formaţiei vizitatoare, scris de Adrian Pă­unescu şi lansat în cadrul Cenaclu­lui Flacăra. Personal, propunerea respectivă nu m-a surprins, cu­nos­cînd că [...]

marți, 9 noiembrie 2010, 7:15