Permalink to Publicul chiar nu contează?!

luni, 28 februarie 2011, 5:31

Publicul chiar nu contează?!

Evident că temperaturile scăzute şi gazoanele desfundate au influenţat în rău calitatea întîlnirilor din etapa inaugurală a stagiunii. Dar şi aşa, în ciuda condiţiilor vitrege, TOT AȘTEPTAM MAI MULT, cu precădere de la echipele angajate în lupta pentru cupele europene.

[…]

Permalink to Primele meciuri, primele greşeli

Primele meciuri, primele greşeli

R. Petrescu a greşit grav, dar şi cu ajutorul CCA! Din păcate, cavalerii fluierului au călcat cu stîngul chiar la primele întîlniri ale noii stagiuni, comiţînd ERORI FLAGRANTE în două şi discutabile în cea de a treia. La Rapid-Urziceni, „centralul” [...]

duminică, 27 februarie 2011, 10:42

Permalink to Doru Neagu, 
a venit ora 
închiderii!

Doru Neagu, 
a venit ora 
închiderii!

Gigi Becali susţine că, după ce Comisia de Disciplină a Ligii Profesioniste l-a amen
dat deunăzi, preşedintele forului respectiv, Doru Neagu, i-ar fi telefonat şi i-ar fi cerut iertare!“Bre, nea Gigi, nu fi supărat pe 
mine! Îţi dădeam eu vreodată amen
dă, [...]

luni, 21 februarie 2011, 3:26

Permalink to Ioaniţoaia despre vina campionatului » Sat fără cîini!

Ioaniţoaia despre vina campionatului » Sat fără cîini!

Gazeta de marţi v-a informat ce amenzi uriaşe primesc jucătorii din Bundesliga care calcă pe bec: lui Diego de la Wolfsburg, lui Rafinha de la Schalke şi lui Guerrero de la Hamburg li s-au reţinut cîte 100.000 de euro, pe [...]

marți, 8 februarie 2011, 5:11

Permalink to Dinamo, 
new look

Dinamo, 
new look

Nu spune cine ştie ce faptul că Dinamo A SURCLASAT-O pe Dacia Chişinău cu 4-0. La fel, acela că G. Păun (25 de ani), Țucudean (20) 
şi R. Stănescu (nici 18!) au înscris 3 goluri în întîlnirea cu liderul campionatului [...]

joi, 3 februarie 2011, 2:26

Permalink to Steaua boantă

Steaua boantă

Cum îl cunosc pe Mihai Stoica, mă îndoiesc că a acceptat să se întoarcă la Steaua pe post de figurant, de umplutură. Dorinţa sa de a reveni în prim-plan a cîntărit greu, însă merită presupus că patronul i-a făgăduit un [...]

vineri, 28 ianuarie 2011, 5:39

Permalink to Ioaniţoaia despre Craiova: „Napoli în alt rol”

Ioaniţoaia despre Craiova: „Napoli în alt rol”

Am auzit spunîndu-se că Napoli s-a întors la Craiova, ba
încă la primul telefon primit, deoarece murea de foame în Italia! Mai întîi că nimeni nu moare de foame acolo, apoi că unul care a jucat 4 ani la Juventus nu [...]

luni, 24 ianuarie 2011, 6:43

Permalink to Mititelu lefter, Craiova moare!

Mititelu lefter, Craiova moare!

Universitatea a părut din start O CĂCIULĂ PREA MARE pentru Mititelu. Ce-i al lui e al lui, omul s-a zbătut şi s-a dovedit capabil să ţină echipa, ba şi să modernizeze tribuna 
oficială a stadionului “Ion Oblemenco”. Pe parcurs, a [...]

luni, 17 ianuarie 2011, 5:59

Permalink to Balamucul de la Craiova

Balamucul de la Craiova

De scandalul din jurul Universităţii Craiova sînt vinovaţi atît Mititelu, cît şi Piţurcă. AMBII AU ÎNTRECUT MĂSURA, dar mai ales primul ,atunci cînd i-a interzis ex-selecţionerului şi staff-ului său intrarea la cantonament! Indiferent de argumente, aşa ceva nu se face. [...]

duminică, 16 ianuarie 2011, 4:00

Permalink to Liţă revine în Ghencea după 31 de ani

Liţă revine în Ghencea după 31 de ani

Se zice că norocul mai e şi cum şi-l face omul, dar cam la fel stau lucrurile şi cu ne­no­rocul. Fostul mare fotbalist Liţă Dumitru, 57 de selecţii în echipa naţională, poate fi socotit expert la ultimul capitol. Mereu neînţeles, [...]

vineri, 14 ianuarie 2011, 5:50

Permalink to Aceeaşi piesă, dar cu alţi actori

Aceeaşi piesă, dar cu alţi actori

Deşi fotbaliştii sînt în vacanţă, agitaţia continuă deoarece se efectuează acum, sau măcar se discută, transferurile pentru viitorul sezon. Din pricina crizei, probabil că ele VOR FI MAI PUŢINE şi nu atît de spectaculoase comparativ cu anii precedenţi, dar e [...]

marți, 21 decembrie 2010, 7:25

Permalink to Ioaniţoaia se adresează suporterilor stelişti: Ce nu-i voie la Napoli

Ioaniţoaia se adresează suporterilor stelişti: Ce nu-i voie la Napoli

N-am ascuns niciodată că sînt fan SSC Napoli. Nu ştiu cînd a început povestea asta, dar consider că adevăra­- tele iubiri se întîmplă, nu se explică. Oricum, motivul de mai sus m-a determinat să nu mă deplasez la meciul cu [...]

marți, 14 decembrie 2010, 10:28

Permalink to Craiova se sufocă!

Craiova se sufocă!

Nu mai e deloc glumă ce se petrece la Craiova, e o criză profundă, recunoaşte însuşi Mititelu. Intră în discuţie nu doar cei 90.000 de euro datoraţi lui Şoavă şi restanţele faţă de jucători, unii plătiţi recent dintr-un împrumut luat [...]

miercuri, 8 decembrie 2010, 4:42