Permalink to Dică, ideea fixă a lui Gigi

joi, 12 mai 2011, 5:13

Dică, ideea fixă a lui Gigi

Părerea mea e că Steaua n-a jucat neapărat mai bine decît Braşovul în returul semifinalei de Cupă, dar a jucat mai mult. După o repriză strînsă, a dominat copios, aşa că a meritat egalul, fie smuls şi in extremis.

Organizată, […]

Permalink to Ioaniţoaia regretă situaţia de la Craiova » Ultimul tren!

Ioaniţoaia regretă situaţia de la Craiova » Ultimul tren!

Acum, cu 3 etape înainte de finalul stagiunii, cînd Craiova are nevoie de linişte mai mult ca oricînd pentru a se salva de la retrogradare, căruţa s-a rupt din nou în Bănie! De data asta, Mititelu n-a mai demis ori [...]

duminică, 8 mai 2011, 2:51

Permalink to Pentru cine bat clopotele, Mitică?

Pentru cine bat clopotele, Mitică?

Avem un campionat submediocru, vai mama lui, a cărui imagine o mai salvează însă cît de cît acest final plin de suspans, imprevizibil. Cînd mai sînt de disputat numai 3 etape, e greu de spus cine va lua titlul. Remiza [...]

vineri, 6 mai 2011, 4:30

Permalink to Cîtă dreptate are Conceiçao!

Cîtă dreptate are Conceiçao!

Referindu-se la Toni Conceiçao, antrenorul de 49 de ani al Braşovului, unii se declară încîntaţi şi alţii reticenţi. Primii îl laudă deoarece a cîştigat Cupa şi Supercupa în 2009 cu CFR, dar şi pentru că echipa lui de azi practică [...]

marți, 3 mai 2011, 4:32

Permalink to Profesorul Adailton

Profesorul Adailton

Spre a-l menaja şi a-l feri de al patrulea cartonaş galben înaintea derby-ului de-acasă cu Timişoara, Hizo l-a introdus pe Adailton în partida contra Brăneştiului abia în minutul 64. Vasluiul era vioara întîi, dar nu reuşea să se impună în [...]

duminică, 1 mai 2011, 4:28

Permalink to Două deziluzii, Oţelul şi Steaua

Două deziluzii, Oţelul şi Steaua

Deşi ar fi învins Mediaşul dacă Viglianti transforma penalty-ul din prelungiri, Oţelul n-ar fi meritat victoria. Corect, a dovedit caracter egalînd de două ori, iar Antal şi Pena au prins o zi deosebită, însă n-a fost suficient să cîştige în [...]

vineri, 29 aprilie 2011, 4:07

Permalink to Ioaniţoaia nu e de acord cu Copos » Demiterea 
lui Șumudică

Ioaniţoaia nu e de acord cu Copos » Demiterea 
lui Șumudică

De regulă inconsecvent, spunînd una şi făcînd alta, finanţatorul Rapidului a rămas de data asta ferm pe poziţie: a anunţat marţi seara destitui
rea lui Șumudică, iar a doua zi a oficializat-o! Pe lîngă înfrîngerea din întîlnirea cu Sportul, cu adevărat [...]

miercuri, 27 aprilie 2011, 5:30

Permalink to Steaua cu noroc

Steaua cu noroc

Problema lui Sorin Cîrțu e că băieții lui nu joacă toți în același timp. Cînd reușesc unii, dezamăgesc alții, din care pricină Steaua n-are nici ritm , nici continuitate. Sîmbătă, Martinovici, L. Marinescu, Cr. Tănase și, mai ales, Dică doar [...]

duminică, 17 aprilie 2011, 3:28

Permalink to Derby-ul Clujului tranşat de arbitri!

Derby-ul Clujului tranşat de arbitri!

„Şepcile roşii” au egalat în prelungirile meciului din Gruia printr-un gol fraudulos: balonul şutat de Cojocnean a izbit transversala şi a căzut pe linia porţii, dar n-a depăşit-o cu întreaga circumferinţă! Analiza video a demonstrat că, indus în eroare de [...]

vineri, 15 aprilie 2011, 2:37

Permalink to Grigoraş, cel mai tare din oraş!

Grigoraş, cel mai tare din oraş!

Timişoara ar trebui să se declare pe deplin mulţumită că a scos un punct cu Pandurii. Specialitatea casei, a terminat furibund şi a reuşit să egaleze tîrziu prin Zicu. În rest, s-a chinuit, sugerînd un motor gripat. A recunoscut-o însuşi [...]

joi, 14 aprilie 2011, 5:59

Permalink to Ovidiu Ioaniţoaia crede că nu se va reprograma meciul Pandurii-Oţelul

Ovidiu Ioaniţoaia crede că nu se va reprograma meciul Pandurii-Oţelul

Interesată de disputarea partidei Pandurii-Oţelul, ştiţi bine din ce motive, Poli Timişoara pretinde, sau măcar sugerează, că Tribunalul de Arbitraj Sportiv de la Lausanne va hotărî în sensul dorit de ea. Mai nou, şi Steaua vorbeşte aceeaşi limbă, în timp [...]

miercuri, 13 aprilie 2011, 4:05

Permalink to Vasluiul da, Dinamo nu!

Vasluiul da, Dinamo nu!

Caracterizînd prestația lui Dinamo din prima repriză drept “senza-țională”! , Andone a încercat să pună eșecul de sîmbătă pe seama arbitrilor. “Azi la Vaslui e ca odinioară la Piatra Neamț!”, a explodat el de parcă ar fi văzut alt meci! [...]

duminică, 10 aprilie 2011, 3:22

Permalink to CFR Cluj, o echipă tristă

CFR Cluj, o echipă tristă

Dacă n-aş fi văzut-o împleticindu-se pe Craiova, aş fi zis despre CFR Cluj că a fost „trompeta” etapei a 24-a. Învinsă acasă de Pandurii şi aruncată în zona retrogradării, Ştiinţa n-a putut altceva, dar măcar a încercat, s-a străduit. Bătută [...]

vineri, 8 aprilie 2011, 3:28