vineri, 19 octombrie 2012, 3:55
Încheiat cu un rezultat-bombă, 1-0 în favoarea oaspeților, meciul de joi seara din Gruia a dovedit iar că nu-i obligatoriu să cîștige formația care joacă mai mult. CFR a dominat teritorial, a irosit cîteva ocazii imense, însă nu s-a ales […]

De cîte ori se anunță lotul, se găsesc destui care să strîmbe din nas și să facă pe mirații că de ce a fost chemat x și nu y?! Sau invers, că de ce y și nu x?! Lucrurile nu [...]
marți, 9 octombrie 2012, 3:35

S-au înţepat înainte de meci, chiar s-au ciondănit, mass-media ocupîndu-se să-i asmută pe unul contra celuilalt, să-i aţîţe. Într-o declaraţie pe care a ţinut s-o dezmintă ulterior, Reghecampf ar fi zis că, în locul lui Andone, el ar fi abordat [...]
luni, 8 octombrie 2012, 2:41

Am căutat să-l prind pe Ionel Dănciulescu la telefon pentru a-l felicita că l-a egalat pe Costică Ștefănescu în topul fotbaliștilor cu cele mai numeroase prezențe în Liga 1, de-acum 490, dar și pentru a-l chema la Recursul etapei. Întrucît [...]
marți, 2 octombrie 2012, 2:41

De presupus că, superioară la toate capitolele, CFR Cluj ar fi bătut-o oricum pe Gloria Bistrița în Gruia. Poate nu cu 5-1, însă ar fi învins-o pe considerentul că plusul ei de valoare și de experiență și-ar fi spus cuvîntul [...]
duminică, 30 septembrie 2012, 4:02

N-am idee dacă Eduard Iordănescu, băiatul lui Anghel, va ajunge vreodată mare antrenor. Pare să aibă stofă și, la 34 de ani, promite. Îl așteaptă însă un drum lung și dificil, pe parcursul căruia urmează să cîștige sau să piardă. [...]
marți, 25 septembrie 2012, 2:35

După ce echipa lor a pierdut duminică seara la Tg. Jiu, 1-2 cu Pandurii, oficialii CFR-ului au pus înfrîngerea pe seama arbitrajului. Încă mai mult, Andone l-a invitat pe Cristian Balaj “să ne lase!”, în vreme ce Paszkany l-a făcut [...]
luni, 24 septembrie 2012, 3:46

Dragă Imi,
Îți scriu pentru că am încercat să-ți vorbesc ieri, dar n-am reușit. Mi-a răspuns la celular Cristina, fiica ta alintată Kiki, care mi-a spus că medicii te pregătesc pentru operație și că e mai bine să fii [...]
duminică, 23 septembrie 2012, 2:50

Lăcătuș a caracterizat la fix meciul de la Sttutgart cînd a spus că “Ar fi fost mai frumos un 2-1, însă e bun și acest egal, mai ales dacă admitem că Steaua a avut și multă șansă la ocaziile nemților”. [...]
vineri, 21 septembrie 2012, 2:41

Ușor de înțeles de ce oamenii din fotbal îi spun Doctorul. Pentru că Dan Ștefănescu e medic primar de boli infecțioase și inspector în cadrul Direcției de Sănătate Publică Teleorman. Aproape un deceniu, a condus DSPT, cu sediul la Alexandria, [...]
marți, 18 septembrie 2012, 4:23

După 0-4 la Ploiești cu Petrolul, Pandurii Tîrgu-Jiu n-au pierdut numai primul meci din actuala stagiune, ci și șefia clasamentului, preluată de Steaua la golaveraj. Deși n-a făcut o tragedie din această înfrîngere, care tot trebuia să vină, Grigoraș a [...]
luni, 17 septembrie 2012, 2:26

Ne-am obișnuit ca Gigi Becali să se bage și unde nu-i fierbe oala. Prezență sufocantă pe TV, el le știe pe toate, el se pricepe la toate și el își dă cu părerea despre toate Nu-s în regulă nici cei [...]
vineri, 14 septembrie 2012, 3:39

Deși n-a strălucit, “naționala” noastră a învins-o meritat, clar, pe cea a Estoniei, 2-0 la Tallinn. Sigur, adversarul n-a fost cel mai puternic, ba a prins și o zi mai slabă, dar formația lui Pițurcă a arătat atitudine, caracter. A [...]
luni, 10 septembrie 2012, 3:31