luni, 12 mai 2008, 5:57
Auzind că Taher i-a oferit lui Bölöni 3 milioane de euro, fotbaliştii Rapidului solicită creşterea salariilor
Întrucît nu-i de crezut că tinde să ajungă primar sau senator, probabil că Fahti Taher a intrat în fotbal spre a-şi dovedi forţa financiară. […]

Laude CFR-ului, care şi-a întregit victoria din campionat cîştigînd Cupa! Deplasată însă reacţia lui Arpad Paszkany, care şi-a permis să minimalizeze triumful Stelei din 1986!
Aşadar, CFR Cluj a reuşit eventul, fiind a şasea echipă din istorie, după Ripensia Timişoara, [...]
duminică, 11 mai 2008, 2:37

Felicitări CFR-ului! S-a dovedit că lucrarea de la Cluj n-a fost doar interesantă, ci şi eficientă. Destui se întreabă dacă CFR merita să iasă campioană. Îndeobşte fanii roş-albaştri, care au tras nădejde pînă în ultima clipă, susţin că nu. Pătimaşi, [...]
joi, 8 mai 2008, 4:17

Pierzînd meciul cu Dinamo, Steaua a devenit outsider din marea favorită la titlu
Faptul că vom afla campioana şi a patra retrogradată abia la capătul ultimei etape trebuie să ne bucure. N-avem o competiţie de nivel ridicat, dar iată că [...]
luni, 5 mai 2008, 6:01

Indiferent dacă va cîştiga sau nu titlul, formaţia clujeană merită socotită performera numărul 1 a actualei ediţii de campionat
Întrucît Recursul Etapei începe imediat după Dinamo – Steaua, scriu din mers, cu un ochi la derby-ului din Ştefan cel Mare, [...]
duminică, 4 mai 2008, 11:04

Amestecîndu-se în discuţii care nu-i privesc, fotbaliştii uită esenţialul. Că treaba lor e să joace, nu să vorbească
Ne-am obişnuit cu faptul că unii dintre conducătorii cluburilor au transformat fotbalul într-un cîmp de bătaie. Se ironizează şi chiar se insultă. [...]
luni, 21 aprilie 2008, 6:53

Echipa din Ghencea a înregistrat a 10-a victorie consecutivă, iar cea din Gruia a nu renunţă la luptă. Ce final de campionat!
Diferenţă evidentă între cum a bătut CFR Cluj la Arad şi Steaua la Galaţi. Prima a zburdat, pe [...]
duminică, 20 aprilie 2008, 6:14

Şi dacă vor accepta să lucreze împreună, Cornel Dinu şi Mircea Rednic nu se vor înghiţi niciodată
Cînd am scris ieri că nu prea cred în varianta colaborării dintre Dinu ca şef peste transferuri şi Rednic ca şef peste vestiar, [...]
joi, 17 aprilie 2008, 4:48

De răspunsul la întrebarea de mai sus depinde dacă va fi sau nu linişte la Dinamo
S-a întîmplat aşa deoarece Dinu n-avea cum să fie mulţumit doar cu un rol decorativ, de băgător în seamă. Simbol al lui Dinamo, pentru [...]
miercuri, 16 aprilie 2008, 6:09

Pe lîngă alte boli, fotbalul nostru suferă mai nou şi de scenarită. Cei care prezintă simptomele acestei maladii pretind, de exemplu, că Rapidul nu şi-ar fi apărat corect şansele în tida cu CFR. Printre ei, fireşte, patronul roş-albaştrilor, care s-a [...]
luni, 14 aprilie 2008, 6:08

Cu atît mai mult cu cît a jucat în 10 oameni şi chiar în 9, Poli Timişoara ar trebui să fie mulţumită de egalul obţinut în partida cu Dinamo
Indiferent de locul din clasament, Poli Timişoara ţine morţiş să bată [...]
duminică, 13 aprilie 2008, 4:04

De ce patronul Stelei declară c-ar vrea să meargă şi Rapid în C1. De ce Mutu răstălmăceşte adevărul cînd evocă trista poveste de la Chelsea
După o serie de prestaţii palide, deşi încununate cu victorii, Steaua a reuşit să convingă [...]
vineri, 11 aprilie 2008, 6:02

Cînd l-am lăudat pe Eugen Neagoe în articolul “I se spune Geană” din 4 aprilie, echipa pregătită de el urma să susţină două meciuri extrem de grele. Cu CFR la Cluj şi cu Dinamo la Bucureşti, adică împotriva liderului şi [...]
joi, 10 aprilie 2008, 3:14