Permalink to De ce Dinamo arată mai bine decît Steaua

vineri, 13 februarie 2009, 8:25

De ce Dinamo arată mai bine decît Steaua

Calitatea şi numărul atacanţilor, iată motivul pentru care echipa lui Rednic a lăsat în Turcia o impresie deosebită

Evident, nu trebuie supralicitată importanţa partidelor de pregătire. Cantonamentul e una, întrecerea oficială alta, între ele rămîne mereu o diferenţă considerabilă. Ca […]

Permalink to Două echipe de “cîini”

Două echipe de “cîini”

Dinamo şi-a schimbat politica: ţine jucătorii, nu-i mai vinde en gros

Se apropie returul şi vocile chibiţilor se aud din ce în ce mai des. Atît ei, cît şi aşa-zişii specialişti sînt tentaţi să le acorde întîia şansă la titlu [...]

joi, 5 februarie 2009, 6:44

Permalink to Steaua slăbită

Steaua slăbită

Suporterii acuză actuala politică de transferări a echipei din Ghencea

Dayro Moreno declara ieri că “nu ne gîndim la altceva decît la titlul de campioană”. Evident, jucătorii roş-albaştri nu-şi ascund optimismul. Nu la fel de încrezători sînt însă fanii, dovadă [...]

duminică, 1 februarie 2009, 3:46

Permalink to Gică şi Claudiu

Gică şi Claudiu

De acord că Gică Popescu a judecat greşit, dar ajunge, polemica ar trebui grabnic curmată!

Faptul că Gică Popescu l-a numit recent pe Claudiu Niculescu “rebut” a provocat o întreagă polemică. Suporterii “cîinilor” au sărit în apărarea lui Claudiu şi, [...]

vineri, 30 ianuarie 2009, 7:56

Permalink to Plecarea domnului Peseiro

Plecarea domnului Peseiro

Nu trebuie uitat faptul că, deşi neplătit 4 luni,  antrenorul portughez a dovedit înţelegere şi n-a reclamat la UEFA!

La capătul a 235 de zile, socotind şi săptămîna în care a fost demis temporar, cea din jurul meciului cu Pandurii, [...]

joi, 29 ianuarie 2009, 8:36

Permalink to Mitea, ai cuvîntul!

Mitea, ai cuvîntul!

Fostul lăncier trebuie să promită mai puţin şi să joace mai mult

După 5 ani petrecuţi la Ajax, dintre care cel din urmă mai degrabă pe tuşă din pricina accidentărilor, Mitea s-a reîntors în Ştefan cel Mare. Prima dragoste nu [...]

luni, 26 ianuarie 2009, 5:57

Permalink to Marea şmecherie

Marea şmecherie

Suporterii Rapidului nu agreează ideea lui George Copos de a cumpăra obligaţiuni Mai sînt unii care cred ce spune Copos. Nu mă număr printre ei, de aceea mă şi îndoiesc că patronul Grupului de firme Ana va renunţa la Rapid. [...]

vineri, 23 ianuarie 2009, 5:24

Permalink to Criză şi la Cluj?

Criză şi la Cluj?

Pînă şi echipa campioană pare să fi schimbat placa: nu mai cumpără, vinde!

Cei care afirmă că efectele crizei mondiale se resimt şi la CFR sesizează că, spre deosebire de stagiunile anterioare, actuala campioană a redus la maximum transferurile. Dacă [...]

joi, 8 ianuarie 2009, 7:23

Permalink to Unde sînt transferurile?

Unde sînt transferurile?

Vom asista la un retur bogat în evenimente, dar mai sărac în valori

După cîţiva ani mai buni, fotbalul românesc începe să piardă teren. Se duce în jos. Chemările la DNA şi efectele crizei economice mondiale i-au determinat pe conducătorii [...]

miercuri, 7 ianuarie 2009, 5:59

Permalink to Vise deşarte

Vise deşarte

Ce trebuie să priceapă Ovidiu Herea şi alţi fotbalişti în devenire

În august 2007, cînd s-a transferat de la Naţional la Rapid, Ovidiu Herea a fost primit ca o frumoasă promisiune, ca o mare speranţă. Cu surle şi trîmbiţe. Abia [...]

marți, 6 ianuarie 2009, 6:40

Permalink to Mintea de pe urmă

Mintea de pe urmă

CFR Cluj pare să fi ales varianta cea mai înţeleaptă, îl va ţine pe Trombetta

Mai întîi am scris că Trombetta nu trebuia promovat în locul lui Ando şi apoi că, dacă tot a fost pus, n-ar merita demis după [...]

joi, 25 decembrie 2008, 5:42

Permalink to Batista pe ţambal

Batista pe ţambal

Surprinzător, tocmai rivalii Stelei încearcă să-l scuze pe Becali!

Dezvăluirea stenogramelor privind “cazul valiza” a întărîtat mai tare spiritele. Deşi opinia publică s-a lămurit că GIGI BECALI A ÎNCĂLCAT ATÎT LEGEA, CÎT ŞI REGULAMENTUL, lumea s-a împărţit. Simpatizanţii roş-albaştri susţin [...]

duminică, 21 decembrie 2008, 4:03

Permalink to Steaua sub ameninţare

Steaua sub ameninţare

Pentru ca Gigi Becali să fie pus sub acuzare, nu era nevoie de flagrant

Stenogramele din “cazul valiza” au lămurit o chestiune esenţială. Ele au demonstrat că Teia Sponte a mers la Cluj cu banii lui Becali nu pentru a [...]

vineri, 19 decembrie 2008, 6:58