Permalink to Rîsu’-plînsu’!

marți, 13 aprilie 2010, 3:44

Rîsu’-plînsu’!

Gigi Becali şi Dumitru Dragomir s-au mai bălăcărit şi altă­­­­­dată. Latifundiarul l-a numit “zdreanţă” pe şeful Ligii, Mitică i-a răspuns cu “oligofren”, dar au dat-o pe glumă în final şi s-au pus să joace table!

Acum însă, chiar că au […]

Permalink to Să vedem care este şi vina Ligii!

Să vedem care este şi vina Ligii!

Greu de spus cîte şanse are coaliţia care, propusă de Gigi Becali, cere mazilirea lui Dragomir pe motiv că  i-ar fi determinat pe membrii Comisiei de Disciplină să-i dea cîştig de cauză Timişoarei în faţa Rapidului. Probabil că minime, chiar [...]

duminică, 11 aprilie 2010, 6:25

Permalink to Mîini moarte

Mîini moarte

Poate v-a scăpat amănuntul, în fotbalul nostru funcţionează în paralel două sindicate ale jucătorilor: Asociaţia Fotbaliştilor Amatori şi Nonamatori, prezidată de Dumitru Costin, liderul Blocului Naţional Sindical, şi Asociaţia Fotbaliştilor Români, condusă din umbră de Nicu Gheară. Mai veche, prima [...]

vineri, 2 aprilie 2010, 8:47

Permalink to Ando la Rapid?

Ando la Rapid?

Părerea mea e că marea greşeală a lui Copos, sau măcar ultima dintre cele mari, a fost renunţarea la Hizo. Nu l-a dat afară, dar l-a jignit şi, prin asta, l-a împins să plece. Despărţindu-se de Hizo, Rapidul a pierdut [...]

marți, 30 martie 2010, 6:06

Permalink to Amintirea Stelei

Amintirea Stelei

Neputinţa roş-albastră n-ar trebui să surprindă: echipa lui Stoichiţă decontează azi erorile mai vechi!

Deşi Steaua a remizat la Tîrgu Jiu şi Rapid a pierdut acasă, ultima a lăsat, paradoxal, o impresie mai bună. Spre deosebire de cea din Ghencea, [...]

duminică, 28 martie 2010, 5:19

Permalink to Cine-l protejează pe arbitrul-brichetă?!

Cine-l protejează pe arbitrul-brichetă?!

Deşi Deaconu a greşit la fel de tare ca şi Constantin, dacă nu mai grav, oficialii arbitrajului se fac că plouă!

În primul moment, nu l-am crezut pe Adrian Mititelu. Plîngea în direct la GSP TV şi spunea că Florin [...]

miercuri, 24 martie 2010, 5:41

Permalink to Cavalerul greşelii

Cavalerul greşelii

Dacă despre deciziile lui Balaj e de discutat în contradictoriu, Deaconu chiar n-are nici o scuză!

Să cădem de acord că există, simplificînd la maximum, două feluri de penalty-uri. Unele permit interpretări, în vreme ce altele sînt atît de evidente [...]

luni, 22 martie 2010, 6:58

Permalink to Becali contra Becali

Becali contra Becali

Deşi nu i-a spus numele, impresarul îl învinovăţeşte pe patronul Stelei că s-a grăbit să-l destituie pe Bergodi!

De multe poate fi bănuit Ioan Becali, mai bune sau mai rele, dar nu şi că ar fi nepriceput la fotbal. Veţi [...]

duminică, 21 martie 2010, 6:05

Permalink to Ţînţarul

Ţînţarul

Pregătind ca la carte derby-ul cu Steaua, Ţălnar le-a închis gura celor ce s-au îndoit de el

Fireşte că succesul din meciul cu Steaua, care putea fi şi mai categoric, trebuie atribuit întîi şi întîi fotbaliştilor dinamovişti, superiori la absolut [...]

joi, 18 martie 2010, 5:16

Permalink to Recital roş-alb

Recital roş-alb

Dinamo nu i-a lăsat nici o şansă Stelei şi a învins clar, cu stil

Aşa-numitul Derby de România a început aseară sub semnul furiei „cîinilor”. Numai că A. Cristea şi, în două rînduri, Alexe au irosit MARI OCAZII în primul [...]

miercuri, 17 martie 2010, 11:57

Permalink to Hopa şi Mitică!

Hopa şi Mitică!

Şeful Ligii vorbeşte aiurea: nu există în ROAF vreun articol care să permită rejucarea meciului Rapid-Timişoara!

Într-un moment în care partida Rapid-Timişoara continuă să figureze pe agenda comisiilor LPF, preşedintele giuleştean Ion Taban a explicat luni seara, la EuropaFM, de [...]

marți, 16 martie 2010, 5:41

Permalink to Proscrisul

Proscrisul

E oare corect că, după greşeala din întîlnirea cu CFR Cluj, portarul Dolha a fost transformat într-un sac de box?

Situaţia lui Dolha e delicată. Sîmbătă, a greşit sau nu la golul 1 al CFR-ului, se poate discuta, însă a [...]

luni, 15 martie 2010, 4:57

Permalink to Capra vecinului

Capra vecinului

Marius Stan le-a dat un exemplu celor care, în loc să analizeze jocul propriilor echipe, rețin numai greşelile arbitrilor!

Steaua a învins Oţelul cu 1-0, dar formaţia dunăreană e îndreptăţită să reclame că V. Berbecaru a privat-o de un 11 [...]

duminică, 14 martie 2010, 5:36