marți, 13 aprilie 2010, 3:44
Gigi Becali şi Dumitru Dragomir s-au mai bălăcărit şi altădată. Latifundiarul l-a numit “zdreanţă” pe şeful Ligii, Mitică i-a răspuns cu “oligofren”, dar au dat-o pe glumă în final şi s-au pus să joace table!
Acum însă, chiar că au […]

Greu de spus cîte şanse are coaliţia care, propusă de Gigi Becali, cere mazilirea lui Dragomir pe motiv că i-ar fi determinat pe membrii Comisiei de Disciplină să-i dea cîştig de cauză Timişoarei în faţa Rapidului. Probabil că minime, chiar [...]
duminică, 11 aprilie 2010, 6:25

Poate v-a scăpat amănuntul, în fotbalul nostru funcţionează în paralel două sindicate ale jucătorilor: Asociaţia Fotbaliştilor Amatori şi Nonamatori, prezidată de Dumitru Costin, liderul Blocului Naţional Sindical, şi Asociaţia Fotbaliştilor Români, condusă din umbră de Nicu Gheară. Mai veche, prima [...]
vineri, 2 aprilie 2010, 8:47

Părerea mea e că marea greşeală a lui Copos, sau măcar ultima dintre cele mari, a fost renunţarea la Hizo. Nu l-a dat afară, dar l-a jignit şi, prin asta, l-a împins să plece. Despărţindu-se de Hizo, Rapidul a pierdut [...]
marți, 30 martie 2010, 6:06

Neputinţa roş-albastră n-ar trebui să surprindă: echipa lui Stoichiţă decontează azi erorile mai vechi!
Deşi Steaua a remizat la Tîrgu Jiu şi Rapid a pierdut acasă, ultima a lăsat, paradoxal, o impresie mai bună. Spre deosebire de cea din Ghencea, [...]
duminică, 28 martie 2010, 5:19

Deşi Deaconu a greşit la fel de tare ca şi Constantin, dacă nu mai grav, oficialii arbitrajului se fac că plouă!
În primul moment, nu l-am crezut pe Adrian Mititelu. Plîngea în direct la GSP TV şi spunea că Florin [...]
miercuri, 24 martie 2010, 5:41

Dacă despre deciziile lui Balaj e de discutat în contradictoriu, Deaconu chiar n-are nici o scuză!
Să cădem de acord că există, simplificînd la maximum, două feluri de penalty-uri. Unele permit interpretări, în vreme ce altele sînt atît de evidente [...]
luni, 22 martie 2010, 6:58

Deşi nu i-a spus numele, impresarul îl învinovăţeşte pe patronul Stelei că s-a grăbit să-l destituie pe Bergodi!
De multe poate fi bănuit Ioan Becali, mai bune sau mai rele, dar nu şi că ar fi nepriceput la fotbal. Veţi [...]
duminică, 21 martie 2010, 6:05

Pregătind ca la carte derby-ul cu Steaua, Ţălnar le-a închis gura celor ce s-au îndoit de el
Fireşte că succesul din meciul cu Steaua, care putea fi şi mai categoric, trebuie atribuit întîi şi întîi fotbaliştilor dinamovişti, superiori la absolut [...]
joi, 18 martie 2010, 5:16

Dinamo nu i-a lăsat nici o şansă Stelei şi a învins clar, cu stil
Aşa-numitul Derby de România a început aseară sub semnul furiei „cîinilor”. Numai că A. Cristea şi, în două rînduri, Alexe au irosit MARI OCAZII în primul [...]
miercuri, 17 martie 2010, 11:57

Şeful Ligii vorbeşte aiurea: nu există în ROAF vreun articol care să permită rejucarea meciului Rapid-Timişoara!
Într-un moment în care partida Rapid-Timişoara continuă să figureze pe agenda comisiilor LPF, preşedintele giuleştean Ion Taban a explicat luni seara, la EuropaFM, de [...]
marți, 16 martie 2010, 5:41

E oare corect că, după greşeala din întîlnirea cu CFR Cluj, portarul Dolha a fost transformat într-un sac de box?
Situaţia lui Dolha e delicată. Sîmbătă, a greşit sau nu la golul 1 al CFR-ului, se poate discuta, însă a [...]
luni, 15 martie 2010, 4:57

Marius Stan le-a dat un exemplu celor care, în loc să analizeze jocul propriilor echipe, rețin numai greşelile arbitrilor!
Steaua a învins Oţelul cu 1-0, dar formaţia dunăreană e îndreptăţită să reclame că V. Berbecaru a privat-o de un 11 [...]
duminică, 14 martie 2010, 5:36