Permalink to Sfîrșitul unei campioane?

luni, 2 august 2010, 5:33

Sfîrșitul unei campioane?

Părea doar o alarmă falsă, însă nu-i exclus ca ea să se transforme într-o veste tristă: există riscul ca Unirea Urziceni să se desfiinţeze! Am ignorat rumoarea ­pînă cînd Mihai Stoica n-a vorbit dumi­ni­că seara la Recursul etapei. Din vocea […]

Permalink to Steaua mai bine, Craiova păgubită

Steaua mai bine, Craiova păgubită

La meciul cu Craiova, s-a văzut clar ce-a făcut Piţurcă pentru Steaua, ba încă foarte repede. A întors publicul în tribune şi i-a insuflat unei echipe în formare încredere în posibilităţile proprii. I-a dat curaj, forţă, moral. Altminteri, n-ar fi [...]

duminică, 1 august 2010, 5:33

Permalink to Domnul Imi din Oradea

Domnul Imi din Oradea

La 11 ani după ce s-a despărţit de Ghencea şi la 7 după ple­carea de la FRF, Emeric Ienei re­­vine în actualitate pe post de preşedinte al Stelei. Perioada recentă a petrecut-o la Oradea, alături de soţie, ex-campioana mondială de [...]

vineri, 30 iulie 2010, 4:34

Permalink to Împotriva Comisiei de Disciplină » Cuvîntul Lordului

Împotriva Comisiei de Disciplină » Cuvîntul Lordului

Ex-ziaristul şi impresarul Daniel Stanciu, în prezent manager sportiv la Timişoara, a primit miercuri un avertisment din partea Comisiei de Disciplină a LPF pe motiv că l-a insultat pe Jean Pă­dureanu în timpul meciului cu Gloria din etapa inaugurală. Sigur, [...]

joi, 29 iulie 2010, 5:18

Permalink to Craiova vrea un milion de dolari de la Dorel Stoica

Craiova vrea un milion de dolari de la Dorel Stoica

Cînd şi-a propus să construiască o nouă Steaua, Piţurcă a insistat pentru achiziţiona­rea lui Dorel Stoica. Deşi preferinţa i-a surprins pe cei ce ştiau că fotbalistul respectiv a împlinit 31 de ani, sînt semne că tehnicianul roş-albaştrilor nu s-a înşelat. [...]

marți, 27 iulie 2010, 5:31

Permalink to Egalul CFR-ului şi al arbitrului!

Egalul CFR-ului şi al arbitrului!

Unii consideră incorectă remiza albă de la Severin, argumentînd că Universitatea a jucat mai bine şi merita victoria. Observație justă. Într-adevăr, Craiova s-a dovedit superioară, cu precădere în repriza secundă, unui CFR care a făcut sîmbătă unul dintre cele mai slabe [...]

duminică, 25 iulie 2010, 4:34

Permalink to Pariul lui Piţurcă

Pariul lui Piţurcă

Faptul că, spre nemulţumirea ziariştilor, Victor Piţurcă a ri­dicat iarăşi o barieră între el şi mass-media nu-i deranjează pe su­porterii Stelei. Invi­taţi să se pro­nunţe pe site-ul Gaze­­tei cu privire la atitudinea managerului, 6204 persoane din 7596 AU APROBAT-O. Re­­­­pre­zen­tînd [...]

marți, 20 iulie 2010, 5:37

Permalink to Despre maniera şmecherească de arbitraj de la Supercupă » Aşchia şi trunchiul

Despre maniera şmecherească de arbitraj de la Supercupă » Aşchia şi trunchiul

N-am priceput din ce raţiuni s-a disputat Supercupa şi de ce la Cluj, programare în avantajul CFR-ului, dar e bine că s-a jucat. Pentru că s-au strîns în Gruia peste 10.000 de spectatori, cît şi pentru că e­chi­pele au oferit [...]

luni, 19 iulie 2010, 5:14

Permalink to Eventul

Eventul

La capătul unei partide îndîrjite şi dramatice, cu multe faze de fotbal adevărat, Porumboiu chiar are de ce să-şi muşte mîinile. Pentru că Vasluiul a jucat MAI BINE în finala Cupei decît CFR. Mai ales în repriza secundă a timpului [...]

joi, 27 mai 2010, 3:29

Permalink to Sabău, o decizie controversată

Sabău, o decizie controversată

După ce Neluţu Sabău însuşi a declarat că intenţionează să plece de la FC Timişoara, opinia publică a fost convinsă că zilele lui pe malul Begăi sînt numărate. S-a spus că orgoliosul şi impulsivul Marian Iancu va interpreta afirmaţia acestuia [...]

luni, 24 mai 2010, 3:46

Permalink to Stoichiţă şi Ţălnar

Stoichiţă şi Ţălnar

Deşi ar dori să continue, e aproape sigur, cît e ceva sigur în fotbalul nostru, că Stoichiţă şi Ţălnar vor pleca. Îi contestă conducătorii şi, deopotrivă, suporterii. Le impută ratarea obiectivelor, situaţie în care primii cărora li se arată uşa [...]

duminică, 23 mai 2010, 5:07

Permalink to Steaua în Ghencea, numai în Ghencea!

Steaua în Ghencea, numai în Ghencea!

Înainte de a fi un război al orgoliilor, cum că guralivul Gigi Becali l-ar fi călcat pe bombeu pe generalul Gabriel Oprea, scandalul dintre MApN şi FC Steaua e O CHESTIUNE DE BANI. Nu doar că Becali nu mai doreşte [...]

joi, 20 mai 2010, 3:52

Permalink to De ce n-a răspuns Ionuţ Badea?

De ce n-a răspuns Ionuţ Badea?

Am mai spus-o, Ionuţ Badea trebuie considerat un antrenor de perspectivă, o promisiune. Şi-a cîştigat acest statut. Pentru că e cel mai tînăr tehnician din Liga I, pentru că a izbutit să evite retrogradarea cu o nou-promovată, dar şi pentru [...]

marți, 18 mai 2010, 8:14