Permalink to Trădat și de cei mai buni!

duminică, 18 decembrie 2011, 4:39

Trădat și de cei mai buni!

Crăciunescu chiar are motive să fie necăjit: la meciurile-cheie din ultimele etape a mers de fiecare dată pe mîna celor mai valoroși arbitri și, paradoxal, tocmai aceștia i-au înșelat așteptările, tocmai ei l-au trădat

Sîmbătă, s-au făcut de rîsul […]

Permalink to Cui îi datorează Steaua calificarea

Cui îi datorează Steaua calificarea

Orice izbîndă, deci și cea a Stelei de miercuri seara, trebuie mai întîi atribuită jucătorilor și antrenorilor. Lucrurile se cuvin însă judecate de data asta și altfel. În sensul în care, înfruntînd ceața și frigul, 50.000 de spectatori au venit [...]

joi, 15 decembrie 2011, 4:50

Permalink to Ce-aveți cu frații Costea?!

Ce-aveți cu frații Costea?!

Mă uit pe gsp.ro și observ cu surprindere că numeroși bloggeri, fani pătimași sau măcar simpatizanți ai Stelei, îi judecă aspru pe frații Costea, îi pun la zid! Unii le bat obrazul, iar alții chiar le arată ușa! Declarîndu-se dezamăgiți [...]

marți, 13 decembrie 2011, 5:49

Permalink to Steaua fără noroc

Steaua fără noroc

La capătul acestui 1-1 cu CFR de pe Național Arena, Steaua se poate plînge că a avut ghinion, neșansă. Într-adevăr, a făcut unul dintre cele mai bune meciuri din actualul sezon: a dominat categoric, a trimis de 3 ori mingea [...]

luni, 12 decembrie 2011, 9:44

Permalink to Un om normal

Un om normal

Am auzit cîțiva președinți de cluburi spunînd despre arbitrul Cristi Balaj că e un tip prețios, cam plin de el. De parcă autoritatea din teren s-ar prelungi în afara acestuia și s-ar transforma într-o vinovată superioritate. Știam că nu-i așa, [...]

sâmbătă, 10 decembrie 2011, 12:19

Permalink to Becali zice una, Stan face alta!

Becali zice una, Stan face alta!

Steaua a cîștigat meciul cu Dinamo în teren, dar și de pe bancă. De data asta, Ilie Stan a nimerit la fix nu numai formula de start, ci și așezarea, grație căreia elevii săi au stăpînit autoritar zona centrală, unde [...]

miercuri, 7 decembrie 2011, 9:57

Permalink to Victorie logică în derby-ul Moldovei

Victorie logică în derby-ul Moldovei

Întîlnirea FC Vaslui-Oțelul a stîrnit un interes deosebit prin prisma situației din clasament, dar și a ostilității dintre oficialii celor două cluburi. Asta după ce gălățenii Marius Stan și Dorinel Munteanu au lucrat cîndva pentru Adrian Porumboiu, de care s-au [...]

luni, 5 decembrie 2011, 5:25

Permalink to Vasluiul și Steaua au de ce să spere

Vasluiul și Steaua au de ce să spere

Deși nici una dintre ele n-a învins joi, iar cea bucureșteană chiar a pierdut, important e că reprezentantele noastre au rămas în cursa calificării înaintea ultimei runde de Europa League. Au șanse și, ca atare, motive să spere. Dacă Steaua [...]

sâmbătă, 3 decembrie 2011, 9:05

Permalink to Scenariu previzibil

Scenariu previzibil

Întîlnirea dintre Schalke şi Steaua a început conform aşteptărilor. Gazdele au luat cu asalt nu doar careul, ci şi poarta lui Tătăruşanu, în vreme ce oaspeţii, asemenea unor înotători ameninţaţi de valuri uriaşe, s-au văzut siliţi să se retragă într-o [...]

joi, 1 decembrie 2011, 10:36

Permalink to Crăciunescu are dreptate, Dragomir nu!

Crăciunescu are dreptate, Dragomir nu!

“Comisia de Disciplină, cel puțin ea, trebuie urgent separată de Ligă, scoasă de sub tutela acesteia Altfel, Doru Neagu și ai săi vor continua să-și facă mendrele netulburați și să hotărască în funcție de ceea ce le cere, sau măcar [...]

joi, 1 decembrie 2011, 9:38

Permalink to Caruselul greșelilor

Caruselul greșelilor

De parcă n-ar fi ajuns gafele pe care le-au comis Cristian Nica și Radu Petrescu, cea a ultimului fiind demnă de antologia umorului, arbitrii au luat-o razna și în ultimele meciuri ale etapei a 15-a.

Iată, caruselul erorilor a pornit [...]

miercuri, 30 noiembrie 2011, 9:47

Permalink to Dovada că Nica a mințit!

Dovada că Nica a mințit!

La finalul partidei Steaua-Brașov, cîștigată de roș-albaștri cu 1-0 dintr-un penalty făcut cadou de la linie de Cristian Nica, antrenorul oaspeților l-a acuzat pe tușierul respectiv că a contribuit decisiv și la trimiterea lui în tribună. Inclusiv duminică seara, la [...]

marți, 29 noiembrie 2011, 9:37

Permalink to Steaua-Brașov: arbitrii pot greși, nu și antrenorii!

Steaua-Brașov: arbitrii pot greși, nu și antrenorii!

Eliminat de pe bancă, Marius Șumudică riscă o nouă suspendare. Va primi o etapă sau mai multe, funcție de ce-au notat arbitrul Alexandru Deaconu și observatorul de joc Claudiu Popa. Întrucît astfel de rapoarte sînt secrete, sigur, dacă nu vor [...]

luni, 28 noiembrie 2011, 11:45