Oli, tu să fii pregătit!

Se întîmpla atunci. Era pe finalul campionatului, Steaua era antrenată de Walter Zenga, se afla pe primul loc în clasament, la un punct de Dinamo şi la două de Rapid. Echipa nu juca foarte bine, pierduse meciul cu FC Naţional şi exista pericolul să piardă accesul în Champions League. Inacceptabil - era visul lui! Gigi Becali a decis că Steaua are nevoie de un şoc. L-a “zburat” pe Walter Zenga.

Se întîmplă acum. Sîntem aproape de finalul campionatului, Steaua este antrenată de Cosmin Olăroiu, se află pe locul trei, la 15 puncte de Dinamo şi la 5 de CFR Cluj. Echipa nu se regăseşte, a pierdut ultimul meci cu Dinamo şi există pericolul să piardă accesul în Champions League. Inacceptabil - visul lui s-ar nărui! Gigi Becali este posibil să decidă că Steaua are nevoie de un alt şoc. Situaţia este infinit mai gravă şi, dacă se va produce, şocul va fi unul devastator. Tu, Oli, să fii pregătit! E posibil să “zboare” Mihai Stoica!

“Nu regret nimic în viaţă. O să ne revenim, dar trebuie să fim ca fiarele.” - Gigi Becali, mai 2005

207 comments ↓

Pagini: « 119 8 [7] 6 51 » Afiseaza toate comentariile

# 127 Dorin on 12.04.07 at 6:17 pm

Pentru ce sa fie pregatit? Ati luat in calcul(voi care stiti numai sa criticati si sa improscati cu noroi) de ce Steaua e in situatia asta? Ati luat in calcul de cate ori a putut Steaua sa alinieze cea mai buna formula de joc in acest sezon? Ati luat in calcul punctele “furate” de arbitrii in acst sezon?Ati luat in calcul de cate ori am jucat in Ghencea care are cel mai bun gazon din tara, trebuind sa jucam pe toate “terenurile agricole” din tara? Trageti o linie si analizati toate aceste aspecte, inainte de-a jigni si a critica fara rost, iar eu va intreb : pentru ce soc e nevoie in Ghencea? Pentru ce sa fie pregatit Oli?
Oli, stai linistit si pregateste-te pentru LIGA CAMPIONILOR
PS: ati uitat cum l-ati ridicat in slavi pe Oli anul trecut dupa performanta din UEFA si anul asta pt. intarea in Liga Campionilor

# 126 Daniel Şendre on 12.04.07 at 6:17 pm

titi: Tu zici ca eu in postul asta l-am criticat pe Becali?

# 125 Rogue on 12.04.07 at 6:17 pm

@Titi - oricat de stelist sunt iti marturisesc ca amandoi sunt doua specimene care in primul rand NU MERITA sa fie lasati in pace , si in al doilea rand nu vor ; publicitatea fie ea negativa sau nu e binevenita mai ales pentru cineva care candideaza la presedentie si nu are foarte mult discernamant

# 124 Daniel Şendre on 12.04.07 at 6:15 pm

vineri13: In curand veti putea face ce imi sugerezi tu. Ai putina rabdare si o sa vezi despre ce e vorba. :)

Sa vedem ce iese, daca iese.
Eu ma gandesc sa publig pe blog, intr-o categorie separata, articolele voastre. Daca alegeti sa scrieti. Va aparea numele vostru sau nickul. Dar sa fie in spiritul blogului, de preferat. “Cu zambetul pe buze.” :)

Cam asta vreau eu pe blog. Sa nu mai fie atata incrancenare, suparare, vehementa. Sa incercam sa mai si zambim, nu doar sa criticam, injuram, etc. Uite daca un articol al meu e prost, va distrati, nu? :)

# 123 titi 1983 on 12.04.07 at 6:14 pm

daniel_sendre:nu ai spus ca o sa-i dea afara ci doar ai insinuat,deci cam tot aia e.
Nu o sa se intample asa.
Tie nu stiu ce ti-a facut Becali sau Mm sau daca ti-au gresit cu ceva,dar vad ca-i critici,deoarece e o moda sa te iei de Jiji sau de Mm.
Asta e trerndu gazetei pe care sincer ti-o spun o citesc in fiecare zii dar nu pe net.
Lasa-i in pace ca nu ti-au gresit cu nimic,fata de altii au gresit chiar foarte mult dar fata de tine,nu cred.

# 122 Rogue on 12.04.07 at 6:11 pm

titi cum nu se pune problema ca Steaua sa piarda locul doi ? tu te uiti la meciuri ? sau chiar inca mai speri ca o sa pocneasca Banel vreo centrare reusita ?

# 121 vineri13 on 12.04.07 at 6:09 pm

@ un_rapidist - atunci cu prima ocazie in care ne-om afla unu’ in birlogu’ aluilalt (am stat si io fo’ 3 ani in Cringasi). Nu prea cred c-o sa fie cu ocazia vreunui meci (bv mere ca pixu’) da’ ocazia conteaza mai putin.

# 120 titi 1983 on 12.04.07 at 6:08 pm

nu se pune problema ca Steaua sa nu prinda locul doi.
Eu spun ca Steaua a facut niste performante foarte foarte bune cu cei doi la echipa.
Iar asta cum ca Becali e imprevizibil,asa e,dar nu in privinta lui Mm.
“E soldatul meu”nu asa a spus Jiji?Ramane de vazut.

# 119 vineri13 on 12.04.07 at 6:07 pm

@ sendre - trebuie sa intelegi (daca n-ai facut-o demult) ca, la noi, “cine reuseste o face doar pe spatele familiei sau prin noroc chior”. Asa mi-am zis si io (in loc sa FAC ceva) si uite, acuma stau ca proasta sa ma cert cu unu’- altu’…
In ceea ce priveste initiativa ta - cred ca ti-ai aprins paie in cap! In curind vei fi contestat cu o si mai mare vehementa. Se va zice: “da, uite-l si p’asta, n-are ce scrie si vrea sa faca bani pe spinarea noastra”, vor fi oameni care te vor injura ca nu le-ai publicat scrierile, vor fi oameni care vor injura pur si simplu. Si tu vei fi singurul “vinovat”. Ideea e ok, dar cu o contrapropunere: faceti voi, cei din redactie, un profil nou, fara nume. Acolo, zilnic, postati un “articol” scris de un blogger, ales de o echipa de redactie sau, ma rog, de un om al carui nume sa nu fie publicat. Chiar ar fi interesant.

# 118 Rogue on 12.04.07 at 6:05 pm

Pai depinde cum vezi situatia , in general esecurile sunt puse ori pe umerii antrenorului ori pe umerii portarului , depinde si de greu e de digerat acel esec

# 117 Daniel Şendre on 12.04.07 at 6:03 pm

un_rapidist: O beti pe webcam uri. :)

# 116 un_rapidist on 12.04.07 at 6:01 pm

@vineri 13

tu din bv…eu din buc…cam greu sa bem o beren-n gura

# 115 Daniel Şendre on 12.04.07 at 6:01 pm

titi1983: Eu n`am zis sa-l dea afara pe MM. Nici pe Oli. Am spus doar ca la cat de imprevizibil e Becali, e posibil orice. Mai ales ca e vorba de onoare, orgoliu si vise.
Onoare - acum e pe locul 3. Gigi vrea sa fie numarul 1 inclusiv in politica. Nu vrea prim ministru nu?
Orgoliu - …..
Vis - CL care e foarte posibil sa-l vada doar la Tv.

Inca o intrebare. Voi credeti ca doar antrenorul e vinovat la esecuri?

# 114 Daniel Şendre on 12.04.07 at 5:55 pm

Montoya: Esti absolut sigur ca doar de noroc e vorba? As fi cel mai norocos om din lume si nu cred ca e cazul. Tu? :)

# 113 vineri13 on 12.04.07 at 5:55 pm

@ un_rapidist - oricind, da’ nu oriunde (io’s din bv). Ai dreptate.

# 112 PCH on 12.04.07 at 5:55 pm

Montoya

am inteles ca dinamo l-ar vrea si pe mm, asa ca e posibil totusi sa-si faca bagajele domnu manager si sa dezerteze. impreuna cu elton su radoi.

# 111 titi 1983 on 12.04.07 at 5:55 pm

La Steaua cu un buget de 10 ori mai mic sa facut mai multa treaba ca la Dinamo Kiev de exemplu.
Toate meritele sunt ale lui Olaroiu si ale jucatorilor.
Ce au facut ei anul trecut in Uefa si anul acesta in CL este de domeniul fantasticului.
Avand in vedere ca au avut cei mai putini straini si unul dintre cele mai mici bugete.
ASA CA JOS GHIARELE DE PE OLI SI DE PE MM.

# 110 Marton on 12.04.07 at 5:54 pm

ALTERNATIVE pt. meciuri fara spectatori (stadion suspendat)

http://www.linkutil.ro/forum/page/index.php?hid=759&lang=ro

# 109 un_rapidist on 12.04.07 at 5:53 pm

propun sa ne-ntalnim la o bere ;) discutziile pot fi (shi sint) mult mai constructive atunci cind itzi vezi interlocutorul :) !

# 108 crazy_joseph on 12.04.07 at 5:53 pm

si cand era zenga pe banca,si cand era protasov,la orice rezultat negativ al Stelei toti suporterii strigau:demisia!…asa ca nu e de mirare ca vor demisia lui oli…o vor vrea si pe a lui hagi daca va veni…este imposibil sa mulumesti suporterul roman…parerea mea…

Pagini: « 119 8 [7] 6 51 » Afiseaza toate comentariile

Leave a Comment

Reguli :
1. Tratati persoanele care scriu pe acest blog cu respect, nu folositi un limbaj necivilizat sau cuvinte care sa aduca o vatamare morala celorlalte persoane care posteaza mesaje.
        a. In comentariile dumneavoastra va rugam sa va referiti doar la articolul/editorialul in cauza si sa nu atacati autorul.
        b. Nu folositi un limbaj explicit sexual, vulgar sau care sa jigneasca.
        c. Fara comentarii discriminatorii cu tenta xenofoba, antisemita sau rasista.
2. Nu publicati sau solicitati in comentariile dumneavostra adrese de web, produse sau servicii.
3. Nu transformati acest blog intr-un "chat".
4. Pentru protectia dumneavostra nu folositi in comentarii informatii personale, adrese de email, numere de telefon sau URL.
5. In comentarii nu puteti folosi decit urmatoarele coduri HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <code> <em> <i> <strike> <strong>
6. Daca aveti vreo plangere in ceea ce priveste administrarea acestui blog puteti trimite un mesaj la adresa de mail: contact@gsp.ro.
7. Comentariile care intra in contradictie cu regulile de mai sus vor fi sterse fara a se afisa vreun motiv.
8. Daca veti continua sa sfidati aceste reguli nu veti mai putea sa postati mesaje.

Comentand pe acest blog, sunteti de acord cu regulile precizate, le intelegeti si va dati acordul ca le veti respecta. Va multumim.