Răzvan Prepeliță

Biografie completă Toate articolele
Cele mai noi articole de Răzvan Prepeliță
Tactica de maidan

De la geamul unui bloc de cartier, hărmălaia era coordonată de un șef de scară ce dirija ștrengarii cu păhărelul de vişinată pe pervaz. Argentina lui Jorge Sampaoli, cel care l-a lăsat acasă pe Icardi, golgheterul Italiei, că tot e […]

...

Cum a trăit Radu Banciu victoria Simonei Halep

Invidios. Radu Banciu a aruncat televizorul pe fereastră când Simona Halep a ridicat trofeul Roland Garros. Televizorul spart a fost expus în studioul „Lumea lui Banciu”. Rupt de realitate. Radu Banciu a promis că dacă Simona Halep va mai câștiga […]

...

Emoții pe cord deschis

În deschiderea setului 1, Sloane Stephens lovește mai puternic, iar calmul ei te scoate din minți. Americanca și-l păstrează timp îndelungat, ca pe un camarad care ține de șase, în timp ce la Simona emoțiile nu s-au filtrat īncă prin […]

...

Frumoasele culori

Aerul cald al patiseriilor, răspândite precum farmaciile în București, se irosește până să ajungă să încălzească florile de la balcoanele mansardelor. Buchetele galbene par de jos niște mingi de tenis. Mai e puțin până la meci și finala asta pare […]

...

Jurnal de bord

Trenul străbate Germania de parcă ar fi un pet ce aluncă pe nisip. O familie de nemți mănâncă cârnați ce duhnesc în tot vagonul. Capul de familie își suge măselele și se scobește în nas de parcă ar fi rătăcit […]

...

Știri olimpice

Comitetul Olimpic Român fost amendat pentru că în blocurile din Satul Olimpic sportivii noștri și-au închis balcoanele cu termopane.   Un sportiv român a găsit o medalie de aur pe holul unde sunt cazați americanii. Din păcate, petrecerea pe care […]

Permalink to Știri olimpice
joi, 11 august 2016, 11:11
  • Comitetul Olimpic Român fost amendat pentru că în blocurile din Satul Olimpic sportivii noștri și-au închis balcoanele cu termopane.

 

  • Un sportiv român a găsit o medalie de aur pe holul unde sunt cazați americanii. Din păcate, petrecerea pe care i-a pregătit-o COSR la sosirea în țară a fost amânată. Medalia s-a defectat.

 

  •  Ion Iliescu a declarat ca el ar fi trimis minerii la Olimpiadă în locul sportivilor.

 

  • Becali l-a întrebat pe MM unde e Rio și acesta i-a răspuns că sunt blocurile alea multe, lângă plaja pe care l-a găsit pe Elton, cu ani în urmă.

 

  • Klaus Iohannis nu s-a mai dus la Rio, ar fi vrut să care și el torța olimpică, dar nu avea cui să lase pardesiul.

 

  • La Antena 3 burtierele anunță Breaking News de la Olimpiadă. Suntem informați că Băsescu a furat flota cu care ar fi trebuit să ajungă sportivii noștri la Rio.

 

  • Rădoi a afirmat că bacalaureatul se ia oricum mai greu decât o medalie de aur la Rio.

 

  • Singurul sportiv pe care îl va mai trimite România la Olimpiadă de acum va fi ales la „Românii au talent”.

 

  • COSR va propune Forului Internațional „Programul Rabla”, în care medalii mai vechi obținute de sportivii noștri la alte Olimpiade pot fi date ca avans pentru achiziționarea unor medalii noi la Rio.

Comentarii (21)Adaugă comentariu

M. (1 comentarii)  •  11 august 2016, 11:53

Trist dar adevarat,chiar daca e un cliseu.

pawn (3 comentarii)  •  11 august 2016, 12:19

trebuia sa radem? la asa sportivi, asa umoristi.

ciurescu petru (1 comentarii)  •  11 august 2016, 12:23

Asea sunt Jocuri Olimpice,Olimpiada incepe dupa terminarea lor ! Sunteti (in)formator de opinie.

marian (1 comentarii)  •  11 august 2016, 12:31

N-ai umor, domnule. Chiar nu ai.

Șerban (1 comentarii)  •  11 august 2016, 13:11

Originalitate cu orice preț?! Știu, nu-i prima oară.

Mesteru Manole (1 comentarii)  •  11 august 2016, 13:40

Nu stiu daca la acest "articol" ar fi trebuit sa rad de cele scrise, sau sa injur redactorul. Daca e cea din urma, felicitari, mission accomplished. P.S. Sunt de 100 de ori mai amuzante "scrierile" de pe prima pagina cu si despre idolul vostru, becaliotul. Stapanul vostru absolut.

exidpol (3 comentarii)  •  11 august 2016, 14:11

scoate-l cat mai repede pe imbecilul ala din poza...; ce te-a apucat...

valeriu (1 comentarii)  •  11 august 2016, 14:13

La asa comentatori sportivi asa sportivi. Asta este , toti cei dela gsp care comentati sunteti jalnici. Dl ionitoia ce mai e pe acolo Mai bine va ocupati de Hexi si Colectiv. Tineri frumosi si liberi asta sunteti

ovidiu_3003 (32 comentarii)  •  11 august 2016, 15:17

...un roman care gaseste o medalie de aur si n o duce la obiecte pierdute ?...cine a mai vazut !!!

DannyTheFrog (1 comentarii)  •  11 august 2016, 15:48

Hahaha! Felicitari pt. articol! Este un articol altfel.

gigi carabina (1 comentarii)  •  11 august 2016, 16:21

Greu ne intrece cineva la bascalie si la vaicareala.

prepelita (1 comentarii)  •  11 august 2016, 17:11

cea mai buna gluma e ca sportivii romani participa la Olimpiada...

babahuda (1 comentarii)  •  11 august 2016, 20:33

Rădoi a afirmat că bacalaureatul se ia oricum mai greu decât o medalie de aur la Rio. hahahahaahahahaha..ahahahaha nu ma pot abtine ..f tare . imi plc glumele ..mai trebuie sa si descretim fruntile ,suntem un popor cu fruntile ridate inca de fragezi ..eu unul as dori articole de tipul asta ..ma destins .itesc unelecomentarii si cnstat ca poporul roman a uitat sa mai rada ,sa se simta bine ..TRIST,FOARTE TRIST . tinet-o tot asa ..printre articole serioase merge 1-2 si de umor ..trebuie sa invatam sa radem din nou ..

mal. (1 comentarii)  •  11 august 2016, 21:04

Excelent articol! Reflectă întocmai ceea ce este! ha ha ha!

mario (1 comentarii)  •  11 august 2016, 21:46

Excelent articol. E trist ca e prea adevarat.

independentu (2 comentarii)  •  11 august 2016, 22:14

bun articol. cui nu i a placut, sa citeasca altceva.

Omar Khayyam (1 comentarii)  •  12 august 2016, 2:49

Incredibil de slab. Pt insailarea asta absurda ar fi trebuit sa ramai repetent intr-a patra

BarfaDeTeatru (1 comentarii)  •  12 august 2016, 8:56

Credeam ca Scandinavii si mai ales nemtii nu au umor. Dar din pacate am aflat ca si un asa zis Roman ia intrecut. Ia vezi este vreo OLIMPIADA pentru cele mai proaste glume sau cu cel mai PROST GUST? Sa glumesti despre Mineriada si hopa iara despe al baga in seama pe criminalul # 1 al Romanilor care a furat Democratia Adevarata, este o insulta la progresul civilizatiei moderne. Vezi ca iti da telefon anii de glorie ai comunismului (1980) si te cheama sa iti zica ca ii faci de rusine! Nu le ai. Stai jos nota -69.

Ovi (3 comentarii)  •  16 august 2016, 9:48

Mie mi-au placut.

PIF (3 comentarii)  •  17 august 2016, 11:40

Poza aia e cea mai tare...daca se ducea ilici la aruncarea cu diversiunea lua cel putin locul 2 dupa erdogan, desi asta e clar un epigon...Ilici are medalia de la moscova la inima, cand il doare ceva face repede un ceai de medalie (sau de epoleti)...asta e doping adevarat, vere!

iris (1 comentarii)  •  23 septembrie 2016, 12:57

Singurul (...unicul !) rost al acestui articol este ca fotografia-posterul Electoral cu Ion Iliescu să troneze câteva zile pe prima pagină. Singurul (unicul) rost.

Comentează

Redacția GSP și echipa de investigații te invită să sprijini jurnalismul apăsând butonul DA!

Publicitatea pe net este vitală ca să putem produce în continuare investigațiile, știrile și faptele pe care le regăsești zilnic aici. Așa că avem nevoie de acceptul tău ca să-ți oferim, în continuare, jurnalism independent, în timp real și verificat.

Redacția GSP și partenerii noștri utilizează tehnologii precum cookies, profilare și prelucrare automata a datelor, pentru a personaliza către tine articolele și reclamele. Prin acceptarea cookie-urilor, ne ajuți să utilizam această tehnologie pe site și să ne finanțăm ziariștii. Ai posibilitatea să iei oricând altă decizie, printr-o simplă revenire pe site. Pentru detalii, te rugăm să citești Documentul de informare a utilizatorilor despre prezenta cookie-urilor pe site și Termenii de utilizare.

Da, sunt de acord