Răzvan Prepeliță

Biografie completă Toate articolele
Cele mai noi articole de Răzvan Prepeliță
Detaliul

„Hai, Simonaaa!”, se aude și acum un strigăt de ajutor din arena de la Melbourne. Zăpușeala din Australia face condens cu gerul de la noi într-un talmeș-balmeș al emoțiilor. De ce oare nu există televizoare anti-shock și doar ceasuri sau […]

...

„Muncesc și primesc cazare și de mâncare la gazde!”

După incidentele de ieri, la care am fost martor, în drum spre Brașov, am luat cu autostopul (e ilegal?, nu am luat bani) doi tineri. Unul era un băiat de 22 de ani din Australia, care ne povestea de ferma […]

...

Pierderea

Ca un acvariu fără pești, precum o toamnă fără frunze colorate, sau ca Venezia fără carnaval, și tot așa. S-ar putea scrie volume de canțonete despre ce înseamnă un Mondial fără Italia. Dacă ar lipsi Germania ar fi ca și […]

...

Lecția

 În 2012 când naționala era umilită de Olanda acasă în grupa de calificare pentru Campionatul Mondial, la scorul de 3-1 pentru batavi publicul îl cerea pe Mutu chiar dacă forma atacantului căpătase colăcei la propriu, iar viteza lui de reacție […]

...

Absentul

Dacă am transpune pretențiile noastre față de tenisul Simonei în gimnastica de atunci, e ca și cum Nadia era obligată să dea peste cap tabela, la fiecare concurs. Ar fi fost imposibil, dar iată, azi, trăim clipa absolutului. Avem Iphone, […]

...

Știri olimpice

Comitetul Olimpic Român fost amendat pentru că în blocurile din Satul Olimpic sportivii noștri și-au închis balcoanele cu termopane.   Un sportiv român a găsit o medalie de aur pe holul unde sunt cazați americanii. Din păcate, petrecerea pe care […]

Permalink to Știri olimpice
joi, 11 august 2016, 11:11
  • Comitetul Olimpic Român fost amendat pentru că în blocurile din Satul Olimpic sportivii noștri și-au închis balcoanele cu termopane.

 

  • Un sportiv român a găsit o medalie de aur pe holul unde sunt cazați americanii. Din păcate, petrecerea pe care i-a pregătit-o COSR la sosirea în țară a fost amânată. Medalia s-a defectat.

 

  •  Ion Iliescu a declarat ca el ar fi trimis minerii la Olimpiadă în locul sportivilor.

 

  • Becali l-a întrebat pe MM unde e Rio și acesta i-a răspuns că sunt blocurile alea multe, lângă plaja pe care l-a găsit pe Elton, cu ani în urmă.

 

  • Klaus Iohannis nu s-a mai dus la Rio, ar fi vrut să care și el torța olimpică, dar nu avea cui să lase pardesiul.

 

  • La Antena 3 burtierele anunță Breaking News de la Olimpiadă. Suntem informați că Băsescu a furat flota cu care ar fi trebuit să ajungă sportivii noștri la Rio.

 

  • Rădoi a afirmat că bacalaureatul se ia oricum mai greu decât o medalie de aur la Rio.

 

  • Singurul sportiv pe care îl va mai trimite România la Olimpiadă de acum va fi ales la „Românii au talent”.

 

  • COSR va propune Forului Internațional „Programul Rabla”, în care medalii mai vechi obținute de sportivii noștri la alte Olimpiade pot fi date ca avans pentru achiziționarea unor medalii noi la Rio.

Comentarii (21)Adaugă comentariu

M. (1 comentarii)  •  11 august 2016, 11:53

Trist dar adevarat,chiar daca e un cliseu.

pawn (3 comentarii)  •  11 august 2016, 12:19

trebuia sa radem? la asa sportivi, asa umoristi.

ciurescu petru (1 comentarii)  •  11 august 2016, 12:23

Asea sunt Jocuri Olimpice,Olimpiada incepe dupa terminarea lor ! Sunteti (in)formator de opinie.

marian (1 comentarii)  •  11 august 2016, 12:31

N-ai umor, domnule. Chiar nu ai.

Șerban (1 comentarii)  •  11 august 2016, 13:11

Originalitate cu orice preț?! Știu, nu-i prima oară.

Mesteru Manole (1 comentarii)  •  11 august 2016, 13:40

Nu stiu daca la acest "articol" ar fi trebuit sa rad de cele scrise, sau sa injur redactorul. Daca e cea din urma, felicitari, mission accomplished. P.S. Sunt de 100 de ori mai amuzante "scrierile" de pe prima pagina cu si despre idolul vostru, becaliotul. Stapanul vostru absolut.

exidpol (3 comentarii)  •  11 august 2016, 14:11

scoate-l cat mai repede pe imbecilul ala din poza...; ce te-a apucat...

valeriu (1 comentarii)  •  11 august 2016, 14:13

La asa comentatori sportivi asa sportivi. Asta este , toti cei dela gsp care comentati sunteti jalnici. Dl ionitoia ce mai e pe acolo Mai bine va ocupati de Hexi si Colectiv. Tineri frumosi si liberi asta sunteti

ovidiu_3003 (22 comentarii)  •  11 august 2016, 15:17

...un roman care gaseste o medalie de aur si n o duce la obiecte pierdute ?...cine a mai vazut !!!

DannyTheFrog (1 comentarii)  •  11 august 2016, 15:48

Hahaha! Felicitari pt. articol! Este un articol altfel.

gigi carabina (1 comentarii)  •  11 august 2016, 16:21

Greu ne intrece cineva la bascalie si la vaicareala.

prepelita (1 comentarii)  •  11 august 2016, 17:11

cea mai buna gluma e ca sportivii romani participa la Olimpiada...

babahuda (1 comentarii)  •  11 august 2016, 20:33

Rădoi a afirmat că bacalaureatul se ia oricum mai greu decât o medalie de aur la Rio. hahahahaahahahaha..ahahahaha nu ma pot abtine ..f tare . imi plc glumele ..mai trebuie sa si descretim fruntile ,suntem un popor cu fruntile ridate inca de fragezi ..eu unul as dori articole de tipul asta ..ma destins .itesc unelecomentarii si cnstat ca poporul roman a uitat sa mai rada ,sa se simta bine ..TRIST,FOARTE TRIST . tinet-o tot asa ..printre articole serioase merge 1-2 si de umor ..trebuie sa invatam sa radem din nou ..

mal. (1 comentarii)  •  11 august 2016, 21:04

Excelent articol! Reflectă întocmai ceea ce este! ha ha ha!

mario (1 comentarii)  •  11 august 2016, 21:46

Excelent articol. E trist ca e prea adevarat.

independentu (2 comentarii)  •  11 august 2016, 22:14

bun articol. cui nu i a placut, sa citeasca altceva.

Omar Khayyam (1 comentarii)  •  12 august 2016, 2:49

Incredibil de slab. Pt insailarea asta absurda ar fi trebuit sa ramai repetent intr-a patra

BarfaDeTeatru (1 comentarii)  •  12 august 2016, 8:56

Credeam ca Scandinavii si mai ales nemtii nu au umor. Dar din pacate am aflat ca si un asa zis Roman ia intrecut. Ia vezi este vreo OLIMPIADA pentru cele mai proaste glume sau cu cel mai PROST GUST? Sa glumesti despre Mineriada si hopa iara despe al baga in seama pe criminalul # 1 al Romanilor care a furat Democratia Adevarata, este o insulta la progresul civilizatiei moderne. Vezi ca iti da telefon anii de glorie ai comunismului (1980) si te cheama sa iti zica ca ii faci de rusine! Nu le ai. Stai jos nota -69.

Ovi (3 comentarii)  •  16 august 2016, 9:48

Mie mi-au placut.

PIF (3 comentarii)  •  17 august 2016, 11:40

Poza aia e cea mai tare...daca se ducea ilici la aruncarea cu diversiunea lua cel putin locul 2 dupa erdogan, desi asta e clar un epigon...Ilici are medalia de la moscova la inima, cand il doare ceva face repede un ceai de medalie (sau de epoleti)...asta e doping adevarat, vere!

iris (1 comentarii)  •  23 septembrie 2016, 12:57

Singurul (...unicul !) rost al acestui articol este ca fotografia-posterul Electoral cu Ion Iliescu să troneze câteva zile pe prima pagină. Singurul (unicul) rost.