Aţi înţeles cum stau lucrurile la Dinamo! Sînt două trupuri care trăiesc cu aceeaşi inimă. Inima e Dinamo, iar cele două trupuri sînt, de fapt, două grupuri care-şi dispută supremaţia la club, adică banii şi imaginea. Primul e condus de Ioan Becali. Din el fac parte Borcea, Turcu şi jucătorii impresariaţi de familia Becali. La categoria susţinători vehemenţi trebuie trecut Gigi Neţoiu. Celălalt grup e condus de Nicolae Badea. Din el fac parte Vladimir Cohn şi Bonnetti. De vineri se ştia cum se va sfîrşi povestea de la Dinamo. Învingător Ioan Becali! A fost simplu. L-am auzit cu toţii pe fostul impresar ce a spus: “Vă garantez eu că dacă mai rămîe Bonetti ăsta, Dinamo nu va face nici un fel de performanţă. 90 la sută dintre jucători sînt controlaţi de noi!”. Tradus, înseamnă că jucătorii firmei Becali Sport vor face figuraţie pe teren dacă la echipă rămîne italianul. A minţit Ioan Becali cînd a spus în presa italiană că el controlează fotbalul din România?
Două capete şi o singură inimă
October 3rd, 2009 | Fotbal intern



48 comments ↓
Pagini: [3] 2 1 » Afiseaza toate comentariile
Va multumesc pentru mesaje! Din 19 octombrie eu si Costin Stucan vom avea o emisiune de doua ore la TELESPORT. Ne vedem acolo
O zi buna
Decebal Radulescu
Partea a 2-a
Frumos gest de solidarizare jurnalistica a domnului
Costin Stucan de la emis. “Contraatac”
In alta ordine de idei va anunt ca am obtinut aprobarea de la Politie (asa e in Elvetia!) si voi oganiza PE 8 oct. o mare manifestatie la Nyon in fata cladirii UEFA de acolo CERANDU-I RESPECTUOS, DAR FERM D-LUI PLATINI SA
ADUCA ACUM CAZUL PARIULUI NEONORAT DIN LIPSA DE FAIR PLAY DE MIRCEA TRAIAN SANDU MEMBRU IN CONDUCEREA UEFA SA-L ADUCA ZIC IN FATA COMISIEI
DE DISCIPLINA UEFA!! Evenimentul Zilei va scrie pe acest subiect; presa locala elvetiana (”20 minutes”)
de asemenea; sper sa va solidarizati si Domniile voastre!
S-auzm numai de bine al dvs. Petru Bucur
clanul becali nu prea isi vede interesul prin amestecul permanent la cluburi.
Stimate Domnule Decebal Radulescu,
Nu voi comenta articolul de fata ci in legatura cu ceea ce am citit in “adevarul” din 02.10. si anume demiterea
scandaloasa a Domniei Voastre de la GSPTV. Eu cred ca nu numai Corleone a facut presiuni dar si “nasul” M.Sandu! Asta in urma emisiunii cu pariul de 2000 de euro la care am fost invitat! Si in care pres.FRF a promis ca va dona cel putin 2000 de euro spre organizatii caritabile si nu a facut-o nici pana acum!
Urmeaza partea a 2-a a comentariului!
ucide-ti trupurile si dati inima fanior si lui Haldan…ei sunt Dinamo
doua interese o singura vaca de muls dinamo
@ Decebal, felicitari pentru articol si pentru atitudinea generala.
Clanul bisnitarilor ar trebui sa stie doar atât: si altii s-au crezut atot puternici. Si altii s-au crezut multilaterali, inegalabili, de neinvins.
Si generalii din M.I unde sunt bre’? Tocmai pe dansii i-ai uitat?
vreau numai sa spun ”FELICITARI” pentru integritate vis-a-vis de GSP TV. Asa ar trebui sa fie toti jurnalistii, oamenii de media din Romania, cei care sunt pe langa media…inca aici se percepe jurnalismul ca fiind o metoda de a castiga usor bani..”iti dau atat dar scrii de mine”…nu asa se face. Inca o data FELICITARI!
decebal gsptv … a gresit enorm nu numai prin concedierea voastra
Stimabili dinamovisti inainte de a-i injura pe verii Becali nu uitati ca ei au directionat o gramada de jucatori plecati in strainezia numai catre Dinamo chiar si nedinamovisti,nu-i mai enumar ca-i stiti voi mai bine.
Ca nu toti au confirmat e alta problema, ei sunt niste valori dar in atmosfera existenta e greu de facut performanta si aici ma refer si la ostiliatatea suporterilor care sunt mai mult pe Internet si la huiduieli decat pe teren sa-si sustina echipa.
Nu sant dinamovist si am fost deranjat de aceasta directionare a reintorsilor catre Dinamo.
Cat despre Bonetti nu stiu daca are calitati de antrenor, nu a probat prin nimic asta dar atitudinea lor fata de Borcea si Turcu e incorecta.
Atitudinea ostila a unor suporteri fata de cuplul Borcea Turcu plus verii Becali seamana cu cea fata de JJ a unor stelisti si nu prea are suport.
Pai daca vreti academicieni sau modele de moralitate ca finantatori cred ca asteptati mult si bine.Patapievici nu are bani si Liiceanu se lupta cu comunismul doar doar l-o readuce din nou.
De ce aceste aspecte sunt numai in Bucuresti, la toate trei echipe desi avem destui finantatori certati cu legea si in provincie (Iancu, Urzicatul-am un lapsus acum , Patszkany etc.).
Oare e un concurs cine-si distruge mai repede echipa?
Ce ar fi fost fotbalul romanesc fara acesti huliti finantatori?
din pacate presa nu face nimic ca sa ne scape de acesti bisnitari,ba as putea spune ca …din contra…de asemenea justitia,desi e mult spus despre aceasta institutie sa o numim justitie,desi are destul material,nu-i baga la racoare fiindca e corupta.ne vedem dupa Apocalipsa!!!
trebuia sa vina un macaronar si un portughez sa ne spuna adevarul in fata.e ciudat cum toti antrenorii straini care ajung aici cand pleaca spun acelasi lucru
Bonetti a spus-o clar. Borcea este influentat de impresari si Turcu le face jocul. Mai clar de atat nu se poate. Si are dreptate.
Cum a ajuns titlul la Urziceni anul trecut, cand Bucsaru avea datorii catre clan ? Cine si de ce l-a sapat pe Rednic ?
Aduceti-va aminte cum Dinamo era pe primul loc si Turcu facea atmsfera si il jignea pe Rednic !!
Cu Bonetti au mers pe acelasi scenariu, numai ca italianul le-a spus-o in fata.
Respect Dario Bonetti !
DECEBAL,
Voi i-ati facut mari pe acesti interlopi ( clanul becali ) si tot voi puteti sa-i distrugeti. Dar faceti-o mai repede ca altfel distrug ei fotbalul daca nu cumva deja este prea tarziu. Ca Bonetti era c-am slab pentru DINAMO stau marturie rezultatele cu Inter CdA, Otelul, Medias nu neaparat cel cu Pana. Acolo ca sa fi castigat mai era necesar si un dram de noroc, ca totusi Pana este echipa mai rasarita si nu este o rusine un meci egal cu ei chiar acasa ( nu mai putem repeta acel 6-1 din pacate ). Dar a jigni un simbol al lui DINAMO inseamna ca filozofia fratilor becali este banul si nicidecum dragostea fata de DINAMO. Chiar daca Borcea explica cat efort fac becali sa ajute acest club( zambim ca altceva ce sa facem ).
Minti, Becali nu a spus nimic de jucatori. S-a umflat ca el si cu frati-su controleaza fotbalul romanesc dar nu a zis nimic de jucatori. Esti un caine spurcat ordinar si atat.
DECRIPTARE
Asadar un cap (de ce nu un picior sau alt organ?) compus din Borcea, Turcu, verii Becali , jucatori sub contract cu ultimii plus tumultuosul Netoiu si al doilea (Badea, Cohn , Bonetti) traiesc cu o inima (caineasca evident) Dinamo.
Capetele se lupta pentru suprematie ( bani , imagine ??) asupra inimii!!!
Capetele au bagat niscaiva bani ca inima sa functioneze bine, primul mai mult al doilea mai putin sau deloc.
Acum capetele se dau unul intr-altul pentru bani..
Primul se strofoaca sa provoace disfunctionalitati inimii riscand sa piardabanii bagati din nustiuce motive , probabil ca sa-l scoata din pot pe aldoilea sau sa-i dea cu sac.
Capul care a bagat banii este blamat ca a fost atat de fraier si s-a expus fata de capul al doilea , cel curat si moral).Ca ultimul cap vrea banii primului (asa am inteles din aceasta fabula fara morala explicita) sa fie sanatosi si la punga ceva mai grosi!
Am cujetat adanc si am zis!
Chiar suntem atat de neputinciosi ca lasam aceasta pecingine sa joace cu picioarele pline de noroi si ura pe sufletele noastre?Afara,becali,afara borcea afara toti cei care sufoca acest club.Alo,”internele”,chiar nu mai aveti nimic de spus?Este incredibil unde s-a ajuns……..
Nu cred ca Becali a mintit cind a facut aceasta afirmatie.Din pacate este corecta.poate de aici si rezultatele surpriza ale lui Dinamo.
am uitat ,daca tot esti asa bun ,iti ofer o echipa de div c cu baza materiala,sa o conduci tu este pe locul 4 iar cu menegementul tau sa promovam in div b.
fac pariu ca nu poti!
Pagini: [3] 2 1 » Afiseaza toate comentariile
Leave a Comment