Oltenia continuă să dea nu doar fotbaliști, ci și povestitori cu har și cu simțul umorului. Plus memoria de PC de ultimă generație

Biografie completă
Permalink to Încă un român a ieșit din grupe. Ovidiu Hațegan

luni, 27 iunie 2016, 9:29

Încă un român a ieșit din grupe. Ovidiu Hațegan

Ca și echipa națională a României, arbitrul care ne-a reprezentat la Euro 2016 a avut un traseu meteoric. Ca și unii dintre "tricolori", nici el nu-și reproșează nimic

Permalink to Revoluționarii de la televizor

Revoluționarii de la televizor

N-a trebuit să treacă decât un sfert de ceas de la fluierul final ca să aflăm de ce nu ne-am calificat. Pentru că s-a schimbat, total neinspirat, staff-ul medical.

marți, 21 iunie 2016, 11:13

Permalink to Feroe și Albania, ce piscuri înalte!

Feroe și Albania, ce piscuri înalte!

Ne-am calificat la Euro în Feroe și, ca să depășim grupa, trebuie să batem Albania. Putem invoca orice, numai o soartă potrivnică nu

sâmbătă, 18 iunie 2016, 9:17

Permalink to Fotbalul Italiei și fotbalul în general

Fotbalul Italiei și fotbalul în general

Probabil că și peste treizeci de ani, Barzagli, Bonucci și Chiellini îl vor avea în spate tot pe Gigi Buffon. Se vor plimba împreună în parc, pensionari, nu vor lăsa spații între ei și-l vor avea în fața lor de [...]

marți, 14 iunie 2016, 6:10

Permalink to Ce gust a avut, de fapt, eșecul cu Franța?

Ce gust a avut, de fapt, eșecul cu Franța?

După înfrângerea cu Franța, mai exact după golul imparabil al lui Payet din minutul 89, opiniile alunecă larg, de la critici nemeritate până la a lăuda excesiv, aproape deșănțat, un rezultat negativ

duminică, 12 iunie 2016, 9:22

Permalink to Opt ani și cam aceeași Românie. Dar altă Franță

Opt ani și cam aceeași Românie. Dar altă Franță

A fost România-Franța, tot primul meci al grupei. Nu era 10 iunie, ci 9. Anul 2008. Pe Letzigrund din Zurich era soare, asfințind în tricourile galbene a peste 5.000 de români care populau tribuna a doua. Aerul era curat, mult [...]

joi, 9 iunie 2016, 9:03

Permalink to Și-acum, să vină Griezmannașvili și Pogbadze!

Și-acum, să vină Griezmannașvili și Pogbadze!

5-1 cu Georgia a însemnat o injecție cu serul moralului ridicat, dar și o golire a organismului nostru de sensurile meciului cu Franța

duminică, 5 iunie 2016, 9:45